Until Dawn, Oynanış Videosuyla Göz Doldurdu

Until Dawn, Oynanış Videosu

Until Dawn oyunu sadece PlayStation4 platformu için geliştirilen ve aslında bu noktada diğer oyuncuların tepkisini çeken bir oyun. Ancak PS oyuncuları için ilgiyle beklendiğini söylemek mümkün. Geçtiğimiz günlerdeyse Until Dawn için 9 dakikalık bir oynanış videosu yayınlandı. Gerek grafikleri, gerek hikayesi oldukça etkileyici bir noktadaydı ve izleyenlerin konsol tercihini değiştirecek bir başarı yakalanmıştı.

Genel konsept olarak oynanış videosunda Until Dawn oyununun hikayesine ağırlık verilmiş. Bunun yanı sıra grafikleri fazlasıyla merak ediliyordu. Bunun birinci sebebiyse Killzone Shadow Fall oyununun geliştirildiği Umbra 3 ismi verilmiş olan grafik motoruydu. Umbra 3 grafik motoru Until Dawn oyununu geliştirebilmek için yükseltilerek daha işlevsel bir hale getirildi. Ve alışılmış Unreal Engine yerine Umbra 3 grafik motoru kullanıldı. Ortaya çıkacak iş fazlasıyla merak edildiği için oynanış videosunda dikkatler grafik detaylarına kaydı. Ancak sınıfı geçen yapım Supermassive Games yapımcı şirketini gururlandırdı.

Diğer oyunlara göre oldukça uzun bir video yayınlamış olan Until Dawn hikayesini muhteşem grafiklerle harmanlayarak sundu. Jessica ve Mike adındaki iki ana karakterin başından geçenleri izlediğimiz videoda hikayedeki eşsiz kurgu, hatasız senaryo dikkat çeken detaylar arasında yer aldı. Bunun yanında birde çevre grafikleri dikkatleri üzerine çeken bir diğer etken oldu. Sürekli kar yağışının olduğu bir ormanda sürükleyici bir sahneyi barındıran sahne oyunu merak etme içgüdüsünü izleyenleri aşıladı.

Tam bir yıl önce kaybolmuş Hannah ve Beth adında ikiz kardeşi anmak adına bir grup arkadaşı videonun geçtiği ormanda ahşap bir evde yaşamaya karar verirler. Elbette uzun bir süre yaşamak için değil sadece onları anmak için böyle bir plan yapılır. Mike, Jessica, Sam, Josh, Chris, Ashley, Emily ismindeki 7 arkadaşın başından oldukça trajik olaylar geçer. Until Dawn tamamen bu senaryo üzerine kurulu olan bir oyun ve 25 Ağustos tarihinde ilk resmi çıkışını gerçekleştirecek. Kuzey Amerika’da çıkacak olan oyun 3 gün sonra 28 Ağustosta Avrupa’da satışa sunulacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir