Unravel İsim Değişikliği Hakkında Son Detaylar

Unravel İsim Değişikliği Hakkında Son Detaylar

Unravel oyunu Electronic Arts tarafından geliştirilen Coldwood isimli geliştirici şirketle ortak bir projeyle hazırlanan platform oyunudur. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen bir haberle EA cephesinin sarsıldığını belirtmek gerekiyor. Unravel oyunu isim değişikliği şeklinde lanse edilen tüm haberlerin dün itibariyle çözüme kavuştuğunu söylemek gerekiyor.

Unravel çıkış tarihi olarak 9 Şubat 2016 tarihi duyurulmuştu. Ancak resmi olarak tescilleme işlemleri yaklaşık olarak 6 aydan beri devam ediyordu. EA tarafından yapılan tescil işlemleri Birleşik Devlet Patent ve Marka ofisi tarafından reddedildi. Bunun sebebi olarak gösterilen detay ise oldukça belirgin bir şekilde isim hakkıydı. Çünkü daha önceden Simply Fun isimli yun şirketi tarafından Unravel oyunu piyasaya sürülmüştü. Yani aynı isme sahip farklı bir oyun sektöre girmişti.

Bu durumla karşı karşıya kalan EA cephesinin sıkıntılı sürecini NeoGaf kullanıcısı bir oyuncu dile getirmişti. Çıkmak üzere olan Unravel oyununun isim değişikliğine gitme ihtimalinden bahsediliyordu ki sorunlar ve pürüzler çözüldü. Şuan için oyunun çıkması için hiçbir engel bulunmuyor. E3 2015 fuarında tanıtılan oyunun oldukça etkileyici görsellere ve kreatif yönetmeni Martin Sahlin tarafından sergilenen övgü dolu hareketlere sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Oyunu anlatırken kendi çocuğuymuş gibi bahseden Martin Sahlin oyuncuları büyük bir beklentiye sokmayı başardı.

Unravel oyunu hakkında net olarak bilinen bir hikâyenin mevcut olmadığını söylemek mümkün. Ancak oyun bir amaç dahilinde ilerliyor. Yarny isimli ip yumağıyla karşımıza çıkan tüm engelleri aşmaya çalıştığımız parkurlar bize eğlence ve oyun zevki vadediyor. Yapılacak olan güncelleştirmeler ve gelecek DLC dosyalarıyla oyunun çok daha gelişerek devam edeceği uzun bir yol olduğu tahmin ediliyor. Platform oyunları arasında dikkat çekmesine kesin gözüyle bakılan Unravel yakın zamanda bizlerle olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir