Uncharted The Nathan Drake Collection İncelemesi

uncharted

 Son zamanlarda dikkat çeken bir koleksiyonla karşı karşıyayız. Uncharted The Nathan Drake Collection İncelemesi ile bir efsaneye şahitlik yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi son yıllarda oldukça yoğun bir biçimde gelişen eski oyun sistemi var. Eskiden çıkmış ve zamanın şartlarına göre başarı sağlamış oyunların yeni oyun dinamiklerinle restore edilerek tekrar piyasa sunulması. Buna örnek olarak TheLast Of Us, TombRaider serisi, ResidentEvil, Prototype, Devil May Cry, Sleeping Dogs, Gears Of War,  Diablo serisi gibi birçok örnek gösterilebilir. Aslında Uncharted The Nathan Drake Collection İncelemesi tam olarak böyle bir şey.

Uncharted 4 oyunu için sayılı bir zaman kaldığını söyleyebiliriz. Geliştiriciler artık son hazırlıkları yapıyorlar. Bu anlamda ciddi bir oyunun piyasaya sürüleceğini ve gerçekten harika bir iş çıkacağını söyleyebiliriz. Peki yeni oyundan önce size derin bir nostalji yaratılması hoşunuza gitmez miydi? İşte TheNathanDrake koleksiyonu tam anlamıyla bunu başarmak için hazırlanmış.

  • Uncharted: Drake’sFortune
  • Uncharted 2: AmongThieves
  • Uncharted 3: Drake’sDeception

PlayStation 3 için çıkmış ilk özel oyunlardan birisi olan AmongThieves 2009 yılına damga vurmuştu. Belki yüzlerce ödüle aday gösterilen ve çoğunu almayı başaran oyun bir kuşağa ilham oldu. Yeni geliştirilen oyunlarında başarılı olabileceğini, tekel olmayan bir oyun sektörü olabileceğinin sinyalini veriyordu. İşte şimdiki oyunculara eski oyunlara yeni dinamiklerle göz atmak için bir fırsat sunan Sony yine harika bir işe imza attı.

Eğer böyle bir koleksiyon düzenlemesi olmasaydı eski oyuncular eski konsollarında asla Uncharted oyunlarını oynamazlardı. Hiç oynamamış olanlar ise eski bir konsola dönerek o dinamiklerle şu zamanda oyunlara göz atmazlardı. Dolayısıyla şimdiki oyun dinamikleriyle geliştirilen ve düzeltilen bir Uncharted serisiyle harika bir oyun deneyimi yaşayabilmek mümkün.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir