Uncharted Efsanesinin PS4 İçin Remastered Versiyonu Geliyor

Uncharted
Uncharted efsanesi PS3 için damga vurmuş oyunlar arasında yer alıyor. Buna keza 2015 yılında Uncharted 4 oyununun gelmeyecek olması büyük hayal kırıklığı oldu. Serinin önceki üç oyunu ciddi oynanma ve satın almaya sahip olmasına rağmen henüz yeni oyunun gelmeyecek olmasına anlam verilemiyor. Ancak buna karşın Sony bu yılı Uncharted olmadan geçirmeyeceğimizin müjdesini vermekte geç kalmadı. PS4 için yeni bir remastered versiyon ile üçlü serinin versiyonunun çıkacağı bildirildi.

PS4 için yapılacak olan yeni versiyonda grafik detaylarının çok daha iyi olacağını ve 60 fps ile oynanabileceği duyuruldu. Yeni versiyona The Nathan Drake Collection ismi verilirken Sony yetkililerinden ciddi açıklamalar geldi. Henüz yeni tasarlanmaya başlandığı için eskiye dayanan bir alt yapısı bulunmuyor. Zaten PS3 ve PS4 yapısının çok ayrı olmasından dolayı hemen yapılabilecek bir versiyon değil. Bu sebeple olsa gerek yayınlanan tanıtımda çok az detaya yer verilmiş.

Geçtiğimiz günlerde oyuncuları heyecanlandıran bir diğer detay ise Play Station Store üzerinde satışa sunulmuş olan Uncharted; The Nathan Drake Collection oldu. Aniden satışta görülen oyun ‘bu kadar çabuk mu’ sorusunun sosyal medyada yankılanmasına sebep oldu. Ancak bunun bir hata ile olduğunu açıklayan kreatif direktör Neil Druckmann net bir tarih vermekten geri kalmadı.

Uncharted; The Nathan Drake Collection için belirlenen çıkış tarihinin 9 Ekim 2015 tarihinde olduğunu belirtti. Aynı zamanda bu versiyonu satın alan oyunculara2016 yılında çıkması planlanan Uncharted 4 oyununun multi player oynama hakkı da verilecek. Yetkili programcı Sandeep Shekar tarafından yapılan açıklamalar ise PS3 oyunlarının PS4 oyunlarına çevrilmesinin son derece zor olduğunu, bunun geniş bir zaman kapladığı yönünde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir