Uncharted 5 Geliyor Mu Dedirten Röportaj

Uncharted 5 Geliyor Mu Dedirten Röportaj

Uncharted serisi bildiğiniz gibi Nathan Drake ile girdiğimiz türlü maceraların bizlere sunulduğu bir seri olarak biliniyor. Dolayısıyla bir süredir de Uncharted 4: A Thief’s End son oyun olarak lanse ediliyor. İsme bakılacak olursa gerçektende böyle düşünmek oldukça mantıklı görülüyor. Fakat ya seri devam ederse diye hiç düşündüğünüz oldu mu? O kadar son oyun spekülasyonunun yanı sıra Uncharted 5 oyunu için hiç istek duydunuz mu?

O halde size bu konuda resmi olarak birinci ağızdan yapılmış bazı açıklamaları aktarmalıyız. Dünyanın gelişmiş oyun portallarından birisi olan GamesRadar bir röportaj yaparak serinin yönetmeni olan Neil Druckmann’la söyleşi düzenledi. Buna göre bazı detaylar netleşmemiş olsa da düşünce ve teori olarak düşünülebileceği fikri yaratıldı. Druckmann tarafından söylenenler birçok Uncharted oyuncusunu heyecanlandırmaya yetti. Kendisi Naughty Dog stüdyolarında yönetmen olmasına rağmen olası bir Uncharted devam oyunu için farklı bir stüdyoyla çalışılacaktı dedi. Yani yeni oyun geliştirmesi Naughty Dog tarafından yapılmayacak. Eğer böyle bir girişim olursa görev başka bir stüdyoya verilecek.

Uncharted 5 Çıkacak Mı?

Uncharted 5 çıkacak mı sorusuna net olarak olumlu bir cevap vermeyen Druckmann olumsuz bir yanıtta vermedi. Hatta üzerinde çalışmadığım bir Uncharted 5 oyunu ile bende oyunun keyfine doyasıya varmak istiyorum ifadelerini kullandı. Bu kadar çok bahsinin geçmesi ise oyun dünyasında nabız yoklama olarak algılandı. Birçok oyun sever serinin devam ettirileceğini düşünüyor.

Tabi bu bir anlamda ana karakter Drake’in Uncharted 4: A Thief’s End final bölümünde hayatta kalmasıyla da alakalı. Eğer Drake yaşarsa bir noktada Uncharted 5 oyunu çıkabilir. Geliştirilme sürecinin ne zaman başlayacağı ve ne zamana kadar süreceği ise bilinmemekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir