Uncharted 4 Şimdiye Kadarki En İyi Açılışa Sahip Olacak

Uncharted 4 Şimdiye Kadarki En İyi Açılışa Sahip Olacak

Uncharted 4: A Thief’s End çıkış yapmaya hazırlanırken her geçen gün farklı ayrıntılarda oyuncularla buluşuyor. Daha geçtiğimiz gün Naughty Dog geliştiricilerinden birisi Uncharted 5 çıkabilir söylemleri olay yaratmaya yetmişti. Elbette ki henüz resmi bir gelişmeden çok uzak olsa da oyunu geliştiren ekipten birinin böyle bir tanım kullanması herkesin son oyun olarak baktığı sürümün devam ettirilebileceğini düşünmesine yol açtı. Özellikle Drake’in ölmemesi ve finalden sağ çıkması ise bu söylentinin aslının beklenmesine yol açabilir. Bu noktada merakla oyunun finalini beklediğimiz kesin.

Şimdilerde ise karşımıza Naughty Dog stüdyolarında iletişim müdürü olarak çalışan Arne Meyer çıktı. Arne Meyer stüdyosundan övgüyle bahsederek şimdiye kadarki tüm oyunlarımızda muhteşem kurguları harika grafiklerle birleştirmeye çalıştıklarından bahsetti. Gerçekten de bunun son örneğini The Last of Us ile görmüş olduk. Oyunun giriş kısmında Joel ve gerçek kızının hikâye üzerinde nasıl ayrıldıklarını dramatize edilmiş sahnelerle bize aktaran stüdyo büyük bir iş başarmıştı. Gelmiş geçmiş en iyi oyun açılış sahneleri arasında gösterilmeye adaydı. Ancak Arne Meyer geçtiğimiz günlerde verdiği röportajla Uncharted 4 açılış sahnesi şimdiye kadar gördüklerinizden ve yaptıklarımızdan çok daha üst seviye olacak dedi. Bu demek oluyor ki gelenek sürecek ve Naughty Dog bizi oyunun ilk ekranında büyülemeye başlayacak.

Uncharted 4: A Thief’s End Övgüleri Hak Ediyor Mu?

Uncharted 4: A Thief’s End ertelendi haberleriyle büyük bir sükse yapmayı başardı. Ancak buna rağmen oyuncuların oyunu ısrarla bekledikleri gözden kaçmıyor. Üstelik oyuna dair çeşitli övgülerin ardı arkası kesilecek gibi de gözükmüyor. Örneğin Quantum Break’in yapımcıları Uncharted 4: A Thief’s End hakkında ‘çitayı yükseltiyor’ açıklamasında bulunmuştu.

Bu noktada rakip oyunların yapımcılarının dahi övdüğü oyunun bizlere nasıl ilaç gibi geleceğinden şüphemiz yok. Oyun dünyasında 2016 yılının kemik oyunlarından birisi olarak en çok beklenen projesi Uncharted 4 çıktı haberi geldikten sonra satış rekoru kırması da beklentiler arasında.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir