Uncharted 4 Senaryosu Tartışmalar Yaratmaya Devam Ediyor

Uncharted 4

Son aylarda bir hayli gelişerek devam eden Uncharted 4 söylentisi geçtiğimiz günlerde kesinlik kazandı. Şuanda hala daha devam eden GameStop Expo bu duyurunun kaynağı oldu. Sony tarafından yapılan doğrulama Uncharted 4; A Thief’s End oyununun geleceğinin altını çizdi. Festival alanında konuşan kişiyse Naughty Dog yetkilisi Arne Mayer oldu.

Arne Mayer Uncharted 4 için yaptığı açıklamalarda senaryo bazlı bir oyunun geleceğinin altını çizdi. Bu durum birçok oyuncuyu şaşkınlığa uğrattı. Düşünün ki şimdiye kadar hiçbir serisinde senaryo olmayan bir oyuna aniden senaryo getirme kararı alınıyor. Aynı zamanda Uncharted serisinin son oyunu olma özelliğini taşıdığını belirtmekte fayda var. Bu durumda oyuncuların şaşırıyor olmasına hak vermek lazım.

Senaryosunun yanı sıra açık dünya olması muhtemel gözüken oyunda Arne Mayer bunu The Last Of Us oyununda esinlenerek yaptıklarını belirtti. Left Behind güncellemesiyle The Last Of Us için getirilen senaryo birçok oyuncu tarafından beğenilmişti. Hatta oldukça efsanevi bir çıkış yakalamasına sebep olmuştu. Oyun yapımcılarının aynı şekilde Uncharted 4; A Thief’s End oyununda da bunu başarmak istediklerini söyledi.

Alışılagelmiş oyun dinamiğinin tamamen değişeceğini düşünen oyuncular ise bunun iyi bir fikir olmadığını savunuyor. Tabi oyun henüz çıkmadan bu tartışmalardan bir sonuca varmak oldukça zor. Çünkü şimdiye kadar birçok oyunun yer yer senaryolu ya da senaryosuz versiyonlarını gördük. Uncharted 4; A Thief’s End oyunu Sony tarafından 18 Mart 2016 tarihinde çıkarılacak. İşte o gün senaryo modunun oyuna ne katıp ne katmadığını anlama şansına sahip olacağız. Ancak Sony ve Naughty Dog firmalarının oyuna ve yeni senaryo versiyonuna güvendikleri çok açık. Bu güvenin başarılı stüdyoları yanılgıya uğratacaklarını da zannetmiyorum.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir