Uncharted 4 Kaç Saat Sürüyor?

Uncharted 4 Kaç Saat Sürüyor

Artık Uncharted 4: A Thief’s End oynamak için çok az bir zamanımız kaldı. Uzun bir süredir geliştirilen, ertelenen ve herkes tarafından beklenilen oyunun çıkışına günler kalmasıyla beraber heyecanda doruk noktalara çıktı. 10 Mayıs 2016 tarihi olarak açıklanan Uncharted 4 çıkış tarihi halen daha değişmediği gibi kesin olarak bekleniyor. Dolayısıyla oyun dünyasında büyük bir sansasyon yaratacağından herkes emin. Ancak henüz çıkış yapmadan bu sansasyonu yaratmayı başardı. Bunu bir soygun ve sızıntıyla yaşayan Naughty Dog firması oyunun bir grup tarafından elde edilerek halen oynandığını kabul etti. Bu durum oyuncular arasında büyük tepkilere yol açarken sevindirici haberin bu grubun kesinlikle oyuna dair bir ipucu ya da spoiler paylaşmaması olduğunu söylemek mümkün.

Tabi merak ettiğimiz birçok detayı da üstü kapalı olarak bizlerle paylaştıklarını belirtmeliyiz. Keza geçtiğimiz günlerde bu gruptan bir kişi oyunun ne kadar sürdüğünü saptamış. Buna göre Uncharted 4 oynanış süresi yaklaşık olarak 13 ile 14 saat aralığında bir ortalamada diyebiliriz. Bundan önce Nathan Drake ile atıldığımız maceraların oyun süresinin ortalama 7-8 saat sürmesi bu yönünün geliştirildiğini gösteriyor. Aynı zamanda oyuncularında en büyük isteklerinden birisinin ana senaryonun daha uzun sürmesi olduğunu belirtmeliyiz.

Uncharted 4 FPS Değerleri

Uncharted 4 FPS desteği konusunda 60 FPS değil ana senaryoda 30 FPS ve 1080p destekleyecek şekilde tasarlanmıştı. Birçok oyuncu için bu yeterli gözükmese de gelen haberler ve detaylar doğrultusunda sorunsuz bir biçimde 1080p görüntü kalitesinde ve 30 FPS desteğiyle oynanabildiğini belirten bazı oyuncular var.

İlginç tarafının ise oyunun en çok içeriğe sahip olduğu, FPS düşüşlerinin yaşanma ihtimalinin en yoğun olduğu çatışma anlarında bile FPS düşüşü yaşanmamış olmasıdır. Bunu kanıtlayamayan ve spoiler vermek istemeyen oyunculara nazaran yakın zamanda bu kaliteli Uncharted 4: A Thief’s End oyununa bize kavuşacağız diyebiliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir