Uncharted 4 İçin Türkçe Dublaj ve Altyazı Geliyor

uncharted 4

 

Uncharted 4 oyunu bomba gibi bir haberle Türk oyuncuları mutlu etmeyi başardı. Son dönemlerde Türkçe oyun ve Türkçe içerik anlamında yoğun günler yaşayan oyun sektörüne bir yenisi daha ekleniyor. Uncharted 4 oyunu Türkçe dublaj ve Türkçe altyazı ile çok daha etkin bir oyuncu profili çizmeyi hedefliyor. Uncharted 4: A Thief’s End ile birlikte gelecek olan devrim niteliğindeki yenilikte adımlar çoktan atılmış bile. Hatta seslendirmen kadrosundan bile bahsedeceğiz.

Killzone: Shadow Fall, inFamous: Second Son, Driverclub, Bloodborne, Until Dawn ve The Order 1886 gibi oyunların PlayStation 4 ile beraber Türkçe dil desteğine sahip olmaları başlı başına bir devrin kapısını araladı. Türkçe PlayStation oyunları her geçen gün artan sayılarla piyasaya sürülürken şimdide aslı PlayStation 3 için çıkan fakat PlayStation 4 için uyarlanan Uncharted 4: A Thief’s End oyunu eklendi.

Sony tarafından yürütülen bu dil desteğinin en son açıklamasına göre artık Türkçe dil desteği ve Türkçe altyazı desteğinin daha çok oyunda sunulacağı tescillenmiş oldu. Ancak bu durumun bu denli hızlı işleyeceği kimse tarafından düşünülmüyordu. Son olarak Uncharted 4: A Thief’s End oyuncu kadrosu açıklanırken bu isimleri Türkçe dublajda kimlerin seslendireceğinin de altı çizildi.

Uncharted 4: A Thief’s End Seslendirmen Listesi

  • Sam Drake – Rıza Karaağaçlı
  • Nathan Drake – Okan Yalabık
  • Elena Fisher – Ceyda Düvenci
  • Victor Sullivan – Ege Aydan
  • Zeb ve Knot – Kadir Özübek
  • Chloe Frazer – Dolunay Soysert
  • Vargas – Talha Sayar

 

Seslendirmen kadrosuna baktığımızda Uncharted 4: A Thief’s End oyunu için daha heyecanlı bir serüvenin bizi beklediğini söylemek mümkün oluyor. Zira hep alışık olduğumuz ve başarılı seslendirmen seçeneklerini gördüğümüz bu kadroyla oyunun keyfi iki katına çıkacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir