Uncharted 4: A Thief’s End Oyununda Büyük Hata

Uncharted 4; A Thief's End Oyununda Büyük Hata

Uncharted 4: A Thief’s End oyunu 2016 yılının deyim yerindeyse bombası oldu. Oyuncuların en çok rağbet ettiği ve merakla beklenen süreç boyunca heyecanını kaybetmediği serinin son oyunu olarak lanse edilmesine rağmen oyun içi bazı detaylar devam sinyali veriyor. Bunlardan birisi ise bir hata sonucunda göze çarptı. Aslında bu hata komik bir grafiksel eksiklik olabilir. Genel anlamda oyunlarda yaşanan hatalar oyuncuları korkutabileceği gibi güldürebilir de. Fakat buna karşın bu hatanın üzerine oldukça fazla anlam yüklendiğini belirtmekte fayda var.

Hatanın meydana geldiği bölüm Crash Bandicoot oyununun bulunduğu kısım. Bildiğiniz gibi oyunların içerisinde başka oyunlara respect atıldığı, oyunlardan bazı parçalar yayınlandığı biliniyor. Bunlardan birisi de Uncharted 4 oyununda Crash Bandicoot oldu. Hikâye gereği de Nathan Drake eşinin, yani Elena Fisher’ın oyundaki rekorunu kırmak için konsolun başına geçiyor. Bu esnada tabi ki rekoru geçemiyor. Ancak asıl takınılması gereken konuda bu değil. Nathan Drake oyunu oynarken bir anda ortadan kayboluyor. Hem de öyle bir kayboluyor ki görüntüsü yok ancak sesi duyulmaya devam ediyor. Daha da garibi konsolun koluna dikkat ettiğinizde kolun oynanmaya devam ettiğini görüyorsunuz. Buraya kadar basit bir grafiksel hata olarak yorumlayabilirsiniz. Şimdi gelelim ilginç yorumlamalara..

Uncharted 4 Crash Bandicoot Hatası Neyin İşareti?

Uncharted 4: A Thief’s End hataları arasında bulunan bu eksiklik kimilerine göre kasıtlı yapılmış bir şey. Hikâyenin temelinde şöyle bir düşünceye yol açan bu hatanın gerçeklik payı olabilir mi bilinmez. Ancak derinlemesine düşününce mantıklı bir izahı olabileceği kanısına varabilirsiniz.

Bazı oyunculara göre Elena Fisher aslında akli yönden hasta bir karakter. Bu doğrultuda Nathan Drake karakterinin hiç olmadığını, fakat buna rağmen de onunla evlendiğini düşünerek maceraları kafasında kurduğunu düşünen oyuncular bulunuyor. Yani son oyun başlı başına bir hayalmiş konseptine sahip olup devam ettirilebilir mi diye düşünmüyor değiliz. Sizde hemen aşağıdan Uncharted 4 hatası için çekilmiş PlayStation 4 sürümü videosunu izleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir