Uncharted 4: A Thief’s End İçin Geri Dönen Plunder

Uncharted 4; A Thief's End İçin Geri Dönen Plunder

Uncharted 4: A Thief’s End oyunu çıkış yapmaya hazırlanırken birbirinden ilginç detaylarda oyun severlerle buluşmaya devam ediyor. Bunlar arasında ilgi çeken bir tanesi ise Plunder’ın geri dönecek olmasıydı. Bildiğiniz gibi multiplayer seçeneğiyle Uncharted oynarken bir nevi Team Deathmatch oyun modunu andıran bir şekilde sunulmuştu. Özellikle serinin Uncharted 2: Among Thieves ve Uncharted 3: Drake’s Deception sürümlerinde net olarak en çok oynanan oyun seçeneği olduğuna şahit olmuştuk. Naughty Dog ve Sony tarafından geliştirilmekte olan Uncharted 4: A Thief’s End içinse gerek son oyun olduğu söylentileri, gerek olası Uncharted 5 söylentileri derken birçok detay resmiyet kazanarak bizler sunulmaya çalışıyor.

Resmi olarak yapılan açıklamayla Plunder modu ilk olarak Boston’da düzenlenecek olan PAX East organizasyonunda beğeniye sunulacak. Bu etkinliğe katılma şansınız varsa yeni oyunda modu ilk kez deneme şansına sahip olacağınızı da belirtelim. Tabi eski oyunlarda hatırladığımızdan farkı bir biçimde sunulması kaçınılmaz görünüyor. Bu bağlamda belirli köklü değişikliklere imza atıldığını söylemeden geçmeyelim.

Uncharted 4: A Thief’s End Plunder Nedir?

Plunder Uncharted serisinde çoklu oyunculu olarak oynanabilen bir oyun türüdür. Team Deathmatch gibi takımlarla oynanan bu mod önceki sürümlerde 5’li gruplarla oynanıyordu. Fakat yeni oyunda bu beş kişilik takım mantığı değiştirilen ilk detay olmuş. Bunun yerine 4’erli gruplar moda dahil olmuş. Ancak oyunun mantığına ve oynanabilirliğine de uygun olarak farklı noktalarında geliştirildiğini söylemek gerekiyor.

Oyunun amacı tabi ki haritanın ortasında yer alan altın heykeli alarak hazine kutunuza koymak. Fakat bunun ne kadar zor olacağını önceki sürümlerden deneyim sahibi olanlar biliyordur. Burada bir artı gibi gözükse de heykelciği aldığınızda önünüze çıkan tüm engellerin içinden geçebilmeniz dikkat çekiyor. Ancak bu özelliğin rakip takıma da verileceğini ve bu doğrultuda zaten zor bir oyun modu olmasının haricinde sınırları zorlayacak bir Uncharted 4: A Thief’s End modu ile karşımıza çıkacağını düşünmek yanlış olmayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir