Uncharted 4: A Thief’s End Ertelendi

Uncharted 4; A Thief's End Ertelendi

 Uncharted 4: A Thief’s End oyunu ertelendi haberi aslında 2015 yılında da 2016 yılında da çok sık duyduğumuz bir haber olarak düşünülebilir. Çünkü şimdiye kadar çoğu kez ertelendiğini gördük. Oldukça efsanevi bir grafik yapısına sahip olan oyunun bekleyenlerinin de tüm sabrının buna dayandığını belirtmek gerekiyor. Çünkü SCEA gerçek anlamda erteleme konusunda rekora koşuyor. Oyunu bekleyen oyun severlerde bununla beraber sıkıcı bir periyoda adım atıyor.

Bakıldığı zaman spekülatif tarihleri çoktan geride bırakan oyun en son geliştiricisi tarafından resmi çıkış tarihini 18 Mart 2016 olarak duyurmuştu. Sonradan daha iyi bir Uncharted deneyimi sunmak istediklerini belirterek oyunculardan ekstra bir süre istediler. Uncharted 4: A Thief’s End oyunu çıkış tarihi ertelenerek 27 Nisan 2016 olarak güncellendi. Bu durum çok sayıda oyuncunun tepkisine yol açtı. Çünkü şimdiye kadar zaten bekledikleri ciddi bir süreç varken yine beklemek durumunda kalmışlardı. Ancak bununla da sınırlı değil. PlayStation 4 konsolu için bu yıl çıkacak olan en iddialı oyunlardan birisi olan Uncharted 4: A Thief’s End yine ertelendi.

Uncharted 4: A Thiefs End Güncel Çıkış Tarihi

Uncharted 4: A Thief’s End çıkış tarihi birçok oyuncu tarafından artık takip edilemiyor. Yaşanan ertelemeler sonucunda güncel olarak açıklanan tarih 10 Mayıs 2016 oldu. Yani son açıklanan tarihten sonra yaklaşık 2 haftalık bir süreç söz konusu. Fakat bu ertelemenin ardından farklı bir erteleme olması oyundan çok sayıda kişinin vazgeçmesine yol açabilir. Özellikle oyuna sahip olmak için gün sayan oyuncuların sinirleri gerçekten bozulabiliyor.

SCEA tarafından yapılan açıklamalarda ise Shawn Layden oyuncuları telkin edici cümleler tercih etti. Ertelemelerden kendilerinin de hoşlanmadığını, hatta oyuncular kadar heyecanlı olduklarının altını çizdi. Daha iyi bir oyun deneyimi sunmalarının haricinde dünyanın her noktasındaki oyuncuların aynı anda oyuna sahip olmaları için çaba sarf ettiklerini dile getirdi. Bu noktada Uncharted 4: A Thief’s End ertelemesi için sonuncusu olacağını umduğunu belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir