Uncharted 4, 2016’da Mı Çıkacak?

Uncharted 4

Uncharted 4 için uzun bir zamandan beri çeşitli söylentiler var. PlayStation için remastered versiyonunun çıkış tarihi, story mod olarak bilinen hikayesindeki senaryo bilgileri derken bir bilinmezliğe sürüklendi. Sony tarafından yapılan açıklamalara ilk olarak Game Expo ile şahit olmuştuk. Oyunun senaryo modunda ilginç detaylara yer verileceğini belirtmişti. Ancak çıkış tarihine dair bir açıklama yapılmamıştı.

Uncharted 4 oyununu bekleyenlerin ise merak ettiği birçok nokta vardı. Serinin önceki oyunlarıyla nasıl bir bağlantı olacağı, sistem gereksinimleri, ne zaman çıkacağı ve ücreti konusunda soru işaretleri her geçen gün arttı. Geçtiğimiz günlerde Japonya Tokyo’da bir oyun festivali düzenlendiğini biliyorsunuz. Tokyo Game Show için açılmış olan Sony standı Uncharted 4 içinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Oyunun hikaye kısmının senaryosuyla ilgi çekeceğinin altı çizildi. Birçok söylentiyle adından söz ettiren oyunun aslında spekülasyonlara maruz kaldığını belirtti. Yetkili isim oyun mecralarında yazılıp çizilen birçok detayın alakasız olduğunu vurguladı. Özellikle seriden kopuk bir oyun olmadığını, sadece senaryo konusunda biraz daha üzerinde durulduğunu belirtti. Bir diğer handikap ise oyunun öncelikle Japonya’da satışa sunulacağıydı. Tabi bu Amerika ve Avrupa’da oyunun ne zaman çıkacağı sorularını da beraberinde getiriyordu. Ancak yetkili Uncharted 4 için çıkan söylentilerin tümünü asılsız olarak nitelendirdi.

Yapılan tüm açıklamalar birleştirildiğinde henüz fiyat konusunda bir tutar söz konusu değil. Ancak TGS açıklamalarından sonra oyunun tüm dünyada aynı anda satışa sunulacağı kesinleşmiş oldu. Uncharted 4 resmi çıkış tarihi ise 18 Mart 2016 olarak belirlendi. Bununla beraber birçok detayın aydınlandığı oyunda Kasım ayı gibi bir sistem gereksinimleri açıklaması bekleniyor. Bunu birde güncel bir fragman ya da oyun içi oynanış videosuyla yapılması büyük oranda muhtemel.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir