Ubisoft Göze İyi Gelen Yeni Oyun Dig Rush İncelemesi

ubisoft-goz-tedavi-oyunu-dig-rush-nediri

Ubisoft ve ortağı, Ampliyobi hastalığını yenecek yeni bir oyun yaptılar. Oyun içinde kullandıkları bu yol patentli, yani işe yaradığı tescilli diyebiliriz. Şimdi bu oyunun incelemesine bir göz gezdirelim.

Mcgill Üniversitesi doktorları tarafından alınan bu patent sayesinde Ampliyobi hastalığı tedavi edilebiliyor. Patenti alan firma ise Ambloyetech, zaten Ubisoft’un ortağı da onlar, Dig Rush oyununu beraber tasarlamışlar. Hastalığı tedavi süreçleri her zaman can sıkıcı olur, bunu keyifli hale çevirmek isteyen yapımcılar kolları sıvamış ve harika bir yöntem bulmuş.

Ampliyobi rahatsızlığını gidermek için genelde göz bantları kullanılır ama bu kısa bir süre sonra rahatsız edici seviyelere kadar ulaşabiliyor. Dig Rush oyunu özellikle çocuklarda görülen durumlarda çok işe yarayacak, eğlenirken tedavi sürecini atlatacaklar ama farkına bile varmayacaklar. Oyun sonrasında Doktorlar da süreci takip ederek nasıl sonuçlar alınacağını kayıt altına alacaklar.

Dig Rush oyunu ile karşımıza gelen tedavi yöntemi sadece göz tembelliği sorununu çözmüyor, 2 gözün kullanımı sağlandığı için görsel hassasiyeti artırıp beynin gelişmesini de sağlıyor. Ampliyobi hastalığı, bir gözün diğerinden daha güç olması sorunudur. Bu durumun kişinin görüş alanını da daraltmaktadır. Yukarıda göz bandından bahsettik, iyi gören gözü bant ile kapatıp diğer gözün kullanımını artırarak sorunun tedavi edilmesidir. Pek hoş ve rahat olmadığı için kimse uygulamıyor. Dünya üzerinde çocukların yüzde 3 oranı bu hastalığı sahip, bazılarında ise tedavi edilmediği sürece körlüğe kadar ilerleyebiliyor.

Dig Rush oyunu şu an Amerika’da onaylanmak için bekliyor, kabul görürse bütün dünyaya yayılacak, bu rahatsızlığı olanlar ve oyun severlerin denemesini tavsiye ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir