Uberstrike Online İncelemesi

Uberstrike Online İncelemesi

Uberstrike, MMOFPS oyununun 3D ile birleşmesi ile yapılmış, web tabanlı oynanan harika bir oyundur. Facebook’ta çıktığı zamanlarda oldukça ilgi gören ve sıralamaları zorlayan oyun eski olmasına rağmen beğeniliyor ki bir milyon civarı oyuncu kitlesine sahip. MMORPG türüne nazaran az tutulun FPS’ye oranla yine de oyuncu sayısı azımsanamaz. Özellikle ülkemizde first personel shooter oldukça favori, bu yüzden Türkiye’de birçok oyuncunun severek oynadığı oyunlar arasında yer alıyor.

Oyuna ısınmak için ilk önce atış ve yönler hakkında bir deneme yapıyorsunuz. Sonrasında dokuz haritalık ve üç modluk bu oyun dünyasına giriş yapıyorsunuz. Diğer FPS türlerinden çok büyük farklılığı yok, zaten browser oyunu olması da bunun bir göstergesi. Uberstrike oyun modları da standart, ölüm maçı, takım bazlı ölüm maçı ve eleminasyon maçı gibi modlarda oynayabilirsiniz. Ölüm maçı her oyundaki gibi en fazla düşman öldüren kişinin kazanması ile sonuçlanıyor. Takım ölüm maçında ise, bir sayı belirliyorsunuz, o sayıda kişiyi öldüren kazanıyor, veya ölüm maçındaki gibi en çok kim öldürdüyse o kazanıyor, buradaki ayar sizlere kalmış. Eleminasyon maçında ise 2 takım kapışıyor ve 20 rounda kadar oynanabiliyor. Karşı rakibin adamları komple öldüğünde 1 round galip sayılıyorsunuz, tenisteki set sayısı gibi de düşünebilirsiniz.

Uberstrike silahlar ve eşyalar herkesin alabileceği ve sadece Premium üyeliği olanların satın alabileceği şekilde 2’ye ayrılıyor. Oyun içerisindeki performansınıza göre puan kazanıyorsunuz, bu puanlar ile güçlü aksesuarlar ve silahlar satın alabilirsiniz. Oyundaki bazı özel silahlar ise sadece gerçek para ile satın alınabiliyor. Tabi, Uberstrike oyununda level çok düşük ise öyle pat diye istediğiniz silahı alamazsınız, deneyimininiz artıktan sonra alabileceğiniz farklı silahlar açılmaktadır.

Bilgisayara indirilen 5-10 GB boyutundaki oyunlar kadar iyi olmasa da, kota sıkıntısı ve bilgisayar özellikleri iyi olmayanlar için kolayca oynanabilecek eğlenceli 3 boyutlu bir MMOFPS oyunudur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir