TWD: Season Three İçin Farklı Karakterler Yönetebileceğiz

twd; season three

Sessizliğini koruyarak heyecan çitasını en üst noktaya çekmeyi başaran The Walking Dead oyunu şu sıralar düzenlenen 2016 San Diego Comic Con fuarında tekrardan karşımıza çıktı. Ufak bir fragman geçişiyle tanıtılan TWD: Season Three içinse ayrıntılı bilgileri TellTale Games sunmayı sürdürüyor. E3 2016 fuarında gördüğümüz bu ufak fragmanda ana karakter Clementine ile beraber yeni ve daha önce hiç görmediğimiz bir karakterle karşılaşmıştık. TellTale Games ise bu noktada her ayrıntıyı açıklamasa da bazı çarpıcı detayları bize sunmayı sürdürüyor.

Oyunun üçüncü ve son sezonu olacak olan bu seride önce geçmişi hatırlayalım. Örneğin geçen sezon Rebecca karakterinin hamileliğini hatırlarsınız. Bu doğrultuda bu sezon karşımıza çıkacak ufak karakterlerden birisi oğlu AJ olacak. Kadroya eklenen bu yeni karakterin tabi ki bizim için bir etkisi olmayacak. Hatta herkesin aklı fragmandaki yeni karakterde diyebiliriz. Comic Con festivalinde yapılan açıklamalarda TellTale Games TWD: Season Three yeni karakter sorularına Javier ismini verdi. Fragmanda gördüğümüz karakterin Javier olduğunu, enfeksiyondan kaçarak ailesinin de korunmasını sağlamaya çalışan bir insan olduğunun altını çizdi.

TWD: Season Three Javier ile Clementine Yönetilebilecek Mi?

Verilen bir diğer müjde olan çift ana karakter yönetimi içinde tabi ki Javier ilk sıradaki noktasına yerleşti. TWD: Season Three karakterleri arasında Clementine ana karakter olmayı sürdürecek. Fakat ikinci karakter içinde çok fazla düşünmedik. Javier ile beraber maceralara atlamadan evvel akla takılan yeni bir soru daha da gelmiyor değil. Hem Javier hem de Clementine yönetilebilecek mi?

İkisini de bireysel olarak yönetebilmemize karşın iki karakteri aynı anda kontrol edemeyeceğiz. TellTale Games bu noktada sürprizi bozmuyor. Ancak muhtemelen ikisinin de yetenekleri doğrultusunda belirli oyun bölgelerinde kullanmamız gerekecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir