Türklere Özel League of Legends Turnuvaları Yolda

Türklere Özel League of Legends Turnuvaları Yolda

Türklere Has LOL Turnuvaları Geliyor

Elektronik spor son gaz devam ediyor ve bu konuda popüler şirketlerden ESL, Riot Games ile güçlerini birleştirip Go4LOL ile yine oyun severlerin huzuruna çıkıyor. Yaklaşık 3 senedir LoL turnuvaları yapmaktan olan ESL ise ülkemizde bir ilke imza atacak ve E-spor sadece Türklere özel olacak.

Turnuvaların amacı ise yeni başlayanlar ve profesyonel olanların da katılımını sağlamak ve oyunu en üst seviyeye kadar geliştirmektir. Bu yapılan anlaşma ise 2015 senesinin sonuna kadar devam edecek. Turnuvada verilecek hediyeler ise katılımı artırmak için bir teşvik olacaktır.

ESL ilk defa sadece Türk oyuncuların yer alacağı turnuvalar düzenleyerek fark yaratmaya hazır. ESL Go4LoL ile turnuvalar eskisi gibi yavaş olmayacak ve biraz daha kolay olacaklar. Turnuvaların para ödülü ise oldukça iyi, League of Legends turnuvasından 16.200 Avro ödül kazanabilirsiniz. Ayrıca, her hafta düzenli olarak turnuvaya dahil olduğunuzda 200 Avro ödül alacaksınız. Eğer başarılı olup iyi sıralamara girebilirseniz bu ödül 500 Avro kadar olacak. Paradan ziyade aylık finale katılma amacı ile puan toplamaya çalışacaksınız. Her hafta turnuvalara katılmayı ihmal etmeyin, ayın sonuna doğru sekiz içinde olabilirseniz finale katılıp büyük para ödüllerini kazanabileceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir