Türk Yapımı Yeni Mobil Oyunlar

turk-yapimi-yeni-mobil-oyunlar

Türk yapımını mobil oyunların sayısı artıyor. Şimdi sizlere Android ve İos işletim sistemlerine birer tane yeni oyun katıldı. Direwolf ve Bear Simulator oyunlarının incelemesini sizlere aktarmak istiyorum.

Ayı simülasyonu-Bears Simulator oyununda ormanların içinde dolaşan bir ayı olarak başlıyorsunuz. Oyun hikayesi gerçek hayattaki kaçırılma olayının hayvanların dünyasına kurgulanması ile yapılmış. Kurtların kaçırdığı yavrunuzu bulmak için ormanda dolaşmaya başlıyorsunuz. Tabi, bu zorlu ormanda hayatta kalmaz zor, yeri gelecek acıkacaksınız, kimi zaman ise susayacaksınız. Bunlar yetmezmiş gibi enerjiniz tükenmeye başlayacak ve ormandaki diğer hayvanlar ile mücadeleniniz zorlaşacak. Ayı olarak belki birçok hayvandan güçlüsünüz ama bükemediğiniz bileği öpüp zamanı gelince tüyeceksiniz.

Bear Simulator oyunun sonlarında Silverfang, yani büyük bir kurt karşınıza gelecek ve onu yenmeye çalışacaksınız. Türk yapımı mobil oyun olarak gerçekten başarılı görünüyor, Android işletim sistemine sahipsiniz ücretsiz indirebilirsiniz.

Sıradaki Türk yapımı oyun ise İOS işletim sistemi için yapılan Dire Wolf. Her zaman düz yolda koşacak değilsiniz, bu oyunda dik bir alan tırmanmaya çalışıyorsunuz ve karşınıza engeller geliyor. Koşu oyunlarında olduğu gibi Dire Wolf’ta da, çok fazla ilerleme kaydedince hızınız artmaya başlıyor ve işiniz daha da zorlaşıyor.

Dire Wolf içerisindeki engeller ilginç, kurukafalar, örümcekler, goriller gibi birçok değişik yaratık ile karşılaşıyoruz. Ne kadar çok yükseğe gidebilirsek o kadar çok puan topluyoruz. Oyun basit gibi görünüyor ama Türk yapımı oyunlara destek amacı ile denenebilir. 4.29 TL fiyat ile satışa çıkan oyunu Apple Store’dan indirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir