Türk Yapımı TROTAN, Kickstarter Üzerinden Destek Bekliyor

Türk Yapımı TROTAN

Son dönemlerde bir hayli artan Türk yapımı oyunlar furyasına kaliteli bir yapımı tanıtarak devam ediyoruz. İstanbul merkezli General Studios bünyesinde tamamen Türk bir ekip tarafından geliştirilen TROTAN senaryo, kurgu, grafik ve sunum olarak çok güzel bir yapıya sahip. Telefon ve tabletler için birçok mobil oyun üreten firma bu oyunu da ilk etapta Android, iOS ve Windows Phone üzerinden sunacak. Yoğun talep halinde hali hazırda PC çalışmalarının başlandığını ve hızlandırılabileceğini de duyuruyor.

Kickstarter üzerinden yeterli desteği alırsa oyunun sürümünün yayınlanacağını açıklamakta fayda var. Bu yüzden genel anlamda oyun satın alma ya da destekleme alışkanlığımız olmadığı için oyuna İngilizce bir isim konulmuş. T.R.O.T.A.N ismiyle lanse edilen oyunun fragmanı da İngilizce olarak çekilmiş. Türkçe alt yazı desteği bulunuyor. Oyun içi Türkçe dil desteği elbette bulunuyor.

Büyük bir uğraş sonrası ortaya çıktığından emin olabilirsiniz. Senaryo bakımından 2049 yılını ele alan oyun dünyanın sonunun gelmesi ve yeni yaşam alanlarını keşfetmek üzerine geliştirilmiş. 2030 ve 2049 yılları arasında yaşanan 14 nükleer santral kazası dünyayı adeta gaza boğmuştur. Artık yaşanacak bir gezegen sıfatından çıkarak ölümcül bir hal alan dünya 500 milyon kişinin ölümüne sebep olmuştur. İnsanlığın ise tek kurtuluşu yeni bir gezegen keşfederek koloniler olarak orada yeni bir yaşam kurmaktır.

TROTAN oyununda bu görev için seçilen ana kahramanı elbette biz yönetiyoruz. Ancak bu sadece bir keşif oyunu değil. Savaşçı bir ekiple uzayın karanlıklarına, el değmemiş gezegenlere doğru giderken filonuzu bekleyen birçok tehlike bulunuyor. Bulduğunuz gezegende sizi neyin beklediği ise tam bir muamma. Oyun hakkında ana fikir insanlık ölüyor ve kurtaracak son kişi sizsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir