Türk Yapımı Online Oyun Zula İnceleme

Türk Yapımı Online Oyun Zula İnceleme

Online oyun sektöründe dünyada büyük gelişmeler devam ederken Türk yapımı MMOFPS oyunu Zula da bu kervana dahil edildi. Madbyte Games isimli Türk firmasının yaptığı bu mükemmel oyunun yayınını ise Lokum Games yapıyor.

Son zamanlarda online oyunlardaki aşırı şiddet içeren vakalar nedeni ile kavgaların arttığı söylentileri de çoğaldı. Zula, her ne kadar çok fazla kötü şeyler içermese de 15 yaş altındaki kullanıcıların girmesi yasaklanmış. Tabi, herkes oyuna girmeden önce, evet, evet, ben 15 yaşında büyüğüm kutucuğunu işaretleyecektir ama bakalım ona da bir çare bulabilecek mi?

Zula oyununu daha çıkmadan önce belki onlarca kez duydunuz, yapımcılar oyun daha çıkmadan herkese tanıtmaya başladı ve büyük kitleyi önceden topladılar. Zula oyununa girdiğiniz anda zaten kesin Türkler yapmış diyeceksiniz, sokaklar bildiğiniz şehirleri andırıyor, birçok bilgisayarda çalışabilecek şekilde tasarlanmış olduğundan kitlesi oldukça geniş olacak. 7

Grafikler gerçekten fena değil, üst düzey oyunlar ile kıyaslanmasa da bence gayet güzel olmuş. Bazı oyunlardaki aşırı derecede efekt, aksesuar derken oynanış zor oluyordu, Zula’da öyle bir sorununuz olmayacak, oynanış gayet kolay, göz yormuyor, parlaklık oranının iyi ayarlaması da oldukça iyi olmuş. Oyundaki sesler de başarılı, gerçekçi olmuş.

Zula, aşırı derecede gereksiz grafiklere yüklenmeyerek çoğu PC’de çalışmasını mümkün kılmış. İnternetinizde bir sorun yoksa eskisi gibi Lag sorunları yaşamazsınız. Zaten her online oyun gibi bu da standart klavye, Mouse ile oynandığından gayet rahat edeceksiniz.

Her şeyin Türkçe olduğu Zula’da, çevrenizdeki bakkallara ve diğer esnaflara benzeyen birçok mekan görebilirsiniz. Bu oyun diğer firmalara da örnek olursa zaman içinde büyük pastadan ülkemizdeki yapımcılarda güzel paylar kazanabilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir