Türk Yapımı No 70 İçin Tanıtım Videosu Yayınlandı

 turk-yapimi-no-70

No 70 oyunu son dönemlerde tanıtımı yapılmış henüz çıkış tarihi net olmayan bir korku oyunudur. Volkan Demir tarafından geliştirilen ve Old Moustache oyun firması tarafından yapımcılığı üstlenilmiş oyun kategori olarak korku ve gerilim arasında gidip geliyor. Türk oyuncuların genel anlamda istedikleri bir detayı oyunda yakalamak mümkün. Bu detay İstanbul tasarımıdır. Yıllar boyu çeşitli oyunlara İstanbul yamaları yapıldı. Ancak gerçekten İstanbul manzarasında bir oyun oynama keyfini burada yaşamanız mümkün.

No 70, Steam üzerinden tanıtılarak oyuncular tarafından büyük bir ilgi görmeyi başardı. Şunu söylemeliyiz ki yayınlanan 1:30 dakikalık video gerçekten çok kaliteli. Unreal Engine 4 kullanılarak yaratılan oyunun grafik yapıları mükemmel. Fragmanda yer alan ağaçlar, yaprakların oynayışı, tabelanın ışığının sönüp yanma aralıklarında ki farklılıklar ve ışıksal oyunlar cidden çok küçük ama yaratıcı detaylar. Belki dünya çapında prodüksiyon harcanan yapımlarda görülemeyecek detaylar.

Oyunda ana karakterimizin çocukluğuna iniyoruz. Biraz klasik bir psikolojik tabir olsa da aslında psikolojik bir düşünce yapısı üzerine kurulmuş bir oyun. Küçükken yaşadığı evde edindiği korkuları, sonraki yaşamında içinde taşıyan bir bireyin bu korkularla yüzleşmesini anlatıyor. Net bir korku öğesi olmamakla beraber hikâyenin karşımıza ne çıkaracağını ancak oyun çıktıktan sonra görebileceğiz. Ancak psikolojik bir gerilimin var olduğunu söyleyebiliriz. Fragmanda anlatılan hikâyenin derinliği, hikâyenin anlatılış biçimine göre yapılan yorumlar psişik ve doğaüstü olayların var olabileceği yönünde.

No 70 oyununun geliştirme aşamasının sonlarına yaklaşıldığı belirtilmişti. Artık Steam GreenLight üzerinden de tanıtıldığına göre yakın zamanda dijital platform üzerinden satışı başlayacak gibi gözüküyor. Oyunun fiyatı ve net çıkış tarihi henüz belirlenmemiş. Ancak oynanabilirliği yüksek bir oyun çıkarsa şimdiye kadar tamamen Türk yapımı olarak çıkmış en iyi oyun olmaya aday gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir