Türk Yapımı Colossus Command Savaş Oyunu

Colossus Command

Türkiye’de son zamanlarda bir hayli iyi bir ivme yakalayan oyun sektörüne bir yenisi daha katılıyor. Strateji oyunları arasında savaş kategorisinde yer alan Colossus Command İstanbul menşeili oyun stüdyosu Overdose Caffeine tarafından geliştiriliyor. Daha önce birçok mobil oyun geliştiren yapımcı şirket yine kaliteli bir işle sevenlerinin karşısına çıkmak istemiş. Çünkü oyunun geliştirilme sürecinde Square Enix ile anlaşarak projeyi ortak geliştirme kararı aldılar.

Aslında mobil oyun sektörüne bakıldığında artık oyunların cebimize girmiş olmasını yadırgamamak lazım. Her zaman ulaşılır olmaları ve işlevsel olarak hayatımızda bulunmaları bu noktada oyun sektörünün de mobile kaymasını gerektirdi. Colossus Command savaş oyunu da oldukça sade ve Retro tarzında grafikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yayınlanan 60 saniyelik tanıtım videosuyla çok sayıda insanın beklentisini karşılayacağını gösterdi.

PvP ve açık dünya tabanına dayalı oyunda rol yapma figürlerine rastlamakta mümkün. Aslında bu oyunda oyun sektöründe göreceğiniz her detaya rastlamakta bir yerde mümkün. Karşılıklı olarak oynanabilen oyun şuanda sadece Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Türkiye için beta sürümünü aktif etti. Fakat oyun hakkındaki çalışmalar halen daha devam ediyor.

Mobil oyunların daha kolay geliştirilerek daha fazla insana ulaşması yönünden avantajlı olması yapımcılara ilham veriyor. Oyunun olumlu etkilerinin devam etmesi halinde yakın gelecekte diğer platformlar içinde çıkması bekleniyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir