Türk Yapımı Cep Evren, Greenlight Desteğinizi Bekliyor

Pocket Universe

Cep Evren adı altında yayınlanan orijinal ismi Pocket Universe olan Türk yapımı oyun Greenlight üzerinde geçtiğimiz günlerde göründü. LikeMe oyun stüdyolarının geliştirdiği oyun oldukça etkileyici bir senaryoya sahip. Aynı zamanda derin bir emek karşılığında oyuncuların desteğini bekleyerek başarıyla yükselmeyi bekliyor. Son zamanlarda bir hayli gelişen ve her geçen gün farklı bir oyun eklendiğini gördüğümüz platform göğsümüzü kabartıyor.

Cep Evren diye lanse edilen oyun RPG ve aksiyon konusunda oldukça başarılı bir sentezlemeye sahip. Aynı zamanda senaryosu 1955 yılında alınmış bir Birleşmiş Milletler kararını konu alıyor. Alınan karar insanlığın devamlılığı açısından düşünülerek yeni cep evrenlere seyahati konu alıyor. Ancak bir dönem sonra bunun gereksiz olduğunu düşünen milletler bu kararı sonsuza dek yürürlükten kaldırmışlar.

Senaryo bazında düşünüldüğünde yıl 2020 yılını gösterdiğinde dünyanın kaynakları tükenmiş oluyor. Tekrardan çözüm yolu olarak insanlığın gitmesi gereken cep evrenler gündeme geliyor. Milletler dönem dönem seçtikleri 2 vatandaşını bu cep evrenlere yollayarak çetin bir mücadele sonucunda hayatta kalmaya çalışacaklar.

Harika bir hayatta kalma oyunu olan Cep Evren ile inanılmaz bir maceraya tanıklık edeceksiniz. Eğer oyuna destek vermek istiyorsanız Steam Greenlight üzerinden Pocket Universe ya da Cep Evren olarak aratarak oy verebilirsiniz. Gerçekten her geçen gün yükselen Türk oyun piyasasından daha ne tür yapımlar çıkacağını dört gözle bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir