Türk Yapımı Bir Hayatta Kalma Oyunu Olan The Prison Game

the prison game

The Prison Game Türk yapımı oyunlar listesine adını yazdıracak gibi gözüküyor. Öyle ki 200 günü aşkın bir süredir geliştirme aşamasında olan oyunun her videosu büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Gerek grafik gerekse oynanabilirlik adına şimdiye kadar üretilmiş tamamen Türk yapımı oyunlar arasında liderliği yakalayabilir. Özellikle son dönemlerin en çok oynanan oyun türü olan hayatta kalma oyunlarının arasında olması bu başarısında büyük bir koz olabilir

Son geliştirilen oyunlara bakılacak olursa Türk oyun sektörünün daha da ileriye taşınacağını söylemek mümkün. Yeni oyun stüdyoları yeni oyun projeleri ve daha profesyonel yapımlar görmek artık neredeyse sıradan hale geldi. Oldukça uzun bir süreden beri gizlenerek geliştirmelerini yapan ekip nihayet oyun hakkında bilgi sunmaya başladılar. Dilerseniz theprisongame.com adresinden bloglarını takip ederek The Prison Game oyunu hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

The Prison Game oyunu konu olarak suç ve suçlu hayatını işliyor. Birçok dizi ve filmde gördüğümüz ya da oradan anımsayacağımız suçlu profilleri oyunda mevcut olacak. Senaryo gereği müebbet hapis cezası yiyen mahkumlar terkedilmiş ve artık kullanılmayan bir şehre gönderiliyor. Dolayısıyla hiçbir şekilde denetimi yapılmayan bu şehirlerde hayatta kalmak oldukça güç gibi duruyor. Buradan oyunun zorluk derecesinin üst düzeylerde olacağını söyleyebiliriz. Farklı bir mücadele türüne tanık olacağımız The Prison Game oyunu hakkında birçok bilgi paylaşımını ekip gün ve gün aktarıyor. Aynı zamanda geliştirmeler esnasında çektikleri videoları resmi YouTube kanalı üzerinden paylaşıyorlar.

Alışık olmadığımız bir karakter modellemesinin olduğunu, oynanabilirliğin üst düzeyde tutulduğunu, grafiklerin ince düşünüldüğünü ve en büyük artısı olarak Türkçe dil desteğinin her noktasında bulunduğunu belirtelim. Dublaj olarak ses dosyalarının Türkçe kaydı yapılacak. Bununla beraber oyunun tüm detayları Türkçe olarak sunulacak. Bir Türk oyuncu için bundan daha iyi bir durumun olacağını zannetmiyorum. Özellikle şu yıla kadar Türkçe destek beklenilen yüzlerce oyundan sonra. The Prison Game çıkış tarihi henüz belli olmasa da oyun teknik anlamda bitmek üzere diyebiliriz. Muhtemelen 2016 yılında çıkması kuvvetli bir ihtimal olarak gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir