Türk Yapımı Anlat Bakalım Oyun Tanıtımı

anlat-bakalim-mobil-oyun-incelemesi

Mobil oyunlar içinde bilgi yarışmaları artık çok favori oldu, Anlat Bakalım da, mobil üzerinden oynanan bu tip bir oyun ve ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor. Anlat Bakalım gerçekten de çok fazla kategoriye sahip ve minimum iki kişi ile oynanmaktadır.

Kategorilerine şöyle bir göz gezdirelim, hemen herkese hitap ediyor. Müzik hastasıyım, banana ne sorarlarsa cevaplarım derseniz, oldukça zor müzik soruları ile karşılaşabilirsiniz. Erkekler ise spor hastası ama bakalım bilgileri tarihin en derinlerine kadar inebiliyor mu? Kitap okuyanlar edebiyat bölümünü, sinema severler ise film kategorisini seçebilirler. Yemek sizin bir sanat kıvamına geldi ise, yöresel lezzetler kategorisini seçin, 90’lar bir başkaydı derseniz böyle bir kategori de yer alıyor. En sevilen kategorilerden de süper kahramanlar ve moda yer alıyor. Siz kategori seçtikten sonra üç saniyelik bir süreniz var, ekibinizdeki arkadaşların görebileceği şekilde telefonu onlara doğru tutuyorsunuz. Bu arada telefondaki kelime görünü ve arkadaşlarınız size anlatmaya başlar ve siz de tahmin etmeye çalışırsınız. Aslında bilindik Tabu oyunu gibi ama tabi mobil versiyonuna uyarlanmış şekli olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer bu çetrefilli kelime anlatımı sonrasında telefonu tutan kişi anlat bakalım sorusunun cevabını bilirse telefon yere doğru eğerek puanları kasaya indiriyor. Tahmin edemezse tam zıt alana doğru çevirerek pas geçebiliyor. Artık çevrenizde kaliteli bir oyun oynamak için büyük malzemeler taşımanıza gerek kalmadı, yanınızdan ayırmadığını telefonunuz bunun için yeterli olacak. Arkadaşlarınız ile ortamınız birden sessizleşti ve sıkıldıysanız, hemen anlat bakalım mobil oyununu açın ve eğlencenin dibine vurun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir