Türk Yapımı 3 Boyutlu Mobil Oyun Korku Ormanı İncelemesi

Türk Yapımı 3 Boyutlu Mobil Oyun Korku Ormanı İncelemesi

Türk yapımı oyunlar her alanda kendini göstermeye başlıyor ve şimdi de Korku Ormanı isimli mobil oyun hakkında bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle 3D olan bu oyun, Slenderman oynayan varsa onun konseptinde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Türkler yaptı diye kalitesiz düşüncesine kafanızdan silin, oldukça kaliteli görsellere sahip bir oyundur.

Korku Ormanı, kendini tek bir platforma hapsetmemiş ve her türlü mobil işletim sisteminde kolaylıkla oynanabiliyor. İOS, Android ve Windows Phone sistemine sahipseniz siz de bu oyunun tadını çıkartanlar arasında olacaksınız. Unity oyun motoruna kullanan 3 boyutlu harika oyunun yapımcısı ise Hakan İnce, o da bu piyasadaki ilk yapıtını sizlere sunmaktan mutlu. Tabi, Slenderman’e çok benzemesinden dolayı eleştiriler olsa da o da zaten rol model olarak o kaliteli oyunu baz aldığını kabul ediyor.

Akıllı telefonlarda en çok Android kullanılmasında dolayı Korku Ormanı 3D ilk olarak o işletim sisteminde bulunuyordu. Sonrasında Windows Phone işletim sistemli telefonlara da uyumlu hale geldikten sonra yaklaşık 7-10 gün önce de İOS kullanıcılarının huzuruna çıktı.

Oyun isminde de anlaşıldığı gibi ormanda geçiyor, yolda giderken ağaçlarda ve bazı noktalarda RUN! Yazılı kağıtlar görüyorsunuz ve onları toplayarak ilerliyorsunuz. Oyunda ne kadar çok RUN toplarsanız peşinizden gelen beyaz gözlü korkunç adamların sayısı da artıyor. Beyaz göze sahip adamlar uzaktan korkunç görünse de yaklaşınca komik bir tipi olduğunu görüyorsunuz. 3 boyutlu efektler ve sesler hazır olarak alınmış olsa da 2D görünümler yapımcıya ait, yani özgün.

Korku Ormanında, telefonun solunda yer alan oklar ile yönlerinizi ayarlıyorsunuz, sağ taraftaki tuşlarla da etrafı gözlemliyorsunuz. Karanlık ormanda flaşınız hiç bitmeyecek gibi ama zamanınız azaldıkça flaşınız da kararmaya başlıyor. Oyun tam olarak özgün olmasa da başlangıç için fena değil, umarım tamamen kendi hayal ürünlerinde yapılan oyunları da yapmaya başlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir