Total War Atilla PC Strateji Oyun İncelemesi

total-war-atilla-pc-strateji-oyun-incelemesi

Roma İmparatorluğunun çöküşüne hazır olun. Tanrı’nın kırbacı lakaplı Atilla, Total War strateji oyunu ile karşımıza geliyor. Şimdi PC oyun incelemesini sizlere aktarmak istiyorum.

434 senesinden sonra 453 e kadar Atilla, Avrupa’ya öyle bir korku saldı ki, herkes tir tir titriyordu. Bu oyun farklı bir deneyim sunmak için karşınızda, her zaman Roma’yı güçlü olarak gördük, şimdi de onların yıkımını göreceğiz. Total War güzel bir seriye imza atmış Rome serisi ile herkesi büyülemişti, şimdi de bizim ülkemizi daha da büyüleyecek bir işe imza atmışlar.

Total War Atilla oyunumuz tek düze ilerlemiyor, sizin tercihlerinize göre senaryo farklı noktalara taşınabiliyor. Seçtiğiniz boylara, devletlere göre farklılıklar var, her biri kendi içinde avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunuyor.

Total War Atilla oldukça gerçekçi, Hunları tercih ettiğiniz zaman göçebe hayata uygun şekilde oyuna başlıyorsunuz. Savaşçı olarak iyi özelliklere sahip olsanız da, hayvancılık nedeni ile bir takım hastalıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Gittiğiniz yerlerde hastalık olmasa da, bazen ticaret nedeni ile satın aldığınız şeylerden hastalık bulaşabiliyor.

Total War Atilla, yapay zekada olayı aşmış, Rome II serisine göre gerçekten çok başarılı. Hangi devleti seçerseniz seçin zorluklar var. Güçlü devlet alayım diyorsunuz bir sürü düşmanınız var ve birçok yerinizi kuşatmaya çalışıyorlar. Küçük devlet ile de güçlüler arasında iyi yerlere gelmek çok zor iş. Göçebe yaşamda sıkıntılar diz boyu, yani her anlamda zor bir oyun.

10 çeşit devletin yer aldığı oyunda herkes gücü sevip Batı Roma’yı seçmeye çalışıyor ama kısa bir süre sonra topraklarınızı kaybetmeye başlayınca sinirleriniz alt üst olabilir, özellikle bu oyunu ilk defa oynayacakların biraz antrenman yapmasında fayda var, yoksa çabuk sıkılabilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir