Total Conquest: İnceleme

Mobil oyun devi Gameloft’un elinden çıkan gerçek zaman tabanlı strateji oyunudur Total Conquest’in hikayesi Sezar’ın ölmesiyle başlıyor. Zamanında Roma’nın büyük kralı Sezar, kendisine itaat etmediği gerekçesiyle Spurius’u krallığından sürüyor. Aradan geçen zamanda Sezar, hakkı rahmetine kavuşunca Spurius bunu fırsat biliyor ve tüm öfkesini Roma’nın üzerine yağdırıyor. Tamda burada biz devreye giriyoruz Roma’dan geriye kalan bir vilayeti Spurius’un gazabından korumak için kolları sıvıyoruz ve telefonumuzu şarja takıp dünya ile olan bağlarımızı kesiyoruz.

Oyun içinde yapabileceğiniz tonlarca şey var. Ana hikaye üzerinden Spurius’un sonunu getirebilir veya gerçek tabanlı oyuncularla savaşabilirsiniz. Tabii ki hepsinden önce köyünüzü geliştirmeniz lazım; Oyunun başında size 500 krallık jetonu veriliyor, sakın ama sakın! daha ilk dakikalardan bu jetonları kullanmayın. Bir bina inşa etmek için sizden, belirli kaynaklar isteniyor, bunlar: Altın ve elma olmak üzere iki çeşit sınıfa ayrılmış. Gerekli kaynaklara sahip olduktan sonra binanızın inşasının tamamlanması için bir süre beklemeniz gerekiyor. İlk oynamaya başladığınızda bu süre 5 – 10 dakika arası değişirken ortalama bir köye sahip olduktan sonra bu süre sınırı saatleri hatta günleri aşabiliyor. Bu yüzden sabırlı olun ve jetonlarınızı hemen harcamayın.

Editörden Tavsiyeler:

1) Köy seviyenizi geliştirmeden önce inşa edebildiğiniz tüm birimleri inşa edin ve geliştirin ta ki seviye atlamanız gerekene kadar. Bu size bir sonraki seviyede açılacak olan birimleri daha az sürede bitirmenizi sağlar.

2) Jetonlarımız candır sevin onları, 5 – 10 dakikalık geliştirme süreleri için jetonlarınızı harcamayın ileride 3 – 4 saat gibi sürelerle karşılaştığınızda dizlerinizi döversiniz ama nafile. Tabii gerçek para karşılığında jeton takviyesi yapabileceğinizi de eklemekte fayda var.

3) En başından köyünüzü düzenli bir şekilde dekore edin, acele ederseniz ileri seviyelerde neyi nereye koyacağınızı şaşırırsınız.

+ Yönleri:

1) Telefonunuzun dostu tatlı grafikleriyle çok fazla hafıza yemeden eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

2) Diğer strateji oyunlarına nazaran daha çok hikayeye bağlı kalması sayesinde gerçek dünyaya atılmadan önce gelişebilmeniz için size fazladan süre tanıyor.

3) Çok fazla içeriğe sahip, bu tür strateji oyunlarına ilgi duyuyorsanız tüm içeriği çözmeniz aylarınızı alacaktır.

– Eksi yönleri:

1) Oyun başlangıcında takılmalar ve duraksamalar yaşanabiliyor.

2) Müziklerinin sizi sıkmaması için ayarlar sekmesinden ses efektlerini kapatabilir ve çalma listenizden bir şarkı açıp renk fışkıran köyünüze renk katabilirsiniz.

3) Facebook ile bağlanacak olanlar dikkat! iki de bir paylaşım izni istiyor; seviye atladığınızda ve ya bir savaşı kazandığınızda. Facebook hesabınızdan bu paylaşımları sonradan silebilirsiniz tabi ki.

Oyun ücretsizdir, indirmek isteyen okurlarımız akıllı telefonlarındaki Google Playstore uygulamasından ve yahut aşağıdaki burayı tıklayarak üzerinden oyuna sahip olabilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir