Tomb Raider İçin İlginç Detaylar Square Enix İle Alakalı Olarak Ortaya Çıkıyor

Tomb Raider İçin İlginç Detaylar Square Enix İle Alakalı Olarak Ortaya Çıkıyor

Rise of the Tomb Raider oyunu şimdiye kadar gelmiş geçmiş en büyük seriler arasında gösterilmektedir. Ancak PC platformu için çıktıktan sonra Square Enix ve Crystal Dynamics cephesi adeta dilini yutarcasına sessizleşti. Hatırlayacağınız üzere oyun PS4 içinde çıkacak ve bu konu hakkında tam bir sessizlik hakim. Birçok oyuncu ise halen daha gözle görülür ya da elle tutulur bir gelişim kat edilemediğini düşünüyor. Oyun dünyasının devleri arasında bulunan iki firma için oldukça ağır ithamlar yer alsa da herkes bu sessizliğin temelinde neyin yattığını merak etmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklama tamamen E3 2016 fuarına yönelik olarak Square Enix firmasının gelecek planlarından bahsediyordu. Bir anlamda Los Angeles için hazırlıklara başladığını ima eden stüdyonun hangi oyunları içeren bir stand kuracağını hayranlarına duyurduğunu görmüş olduk. Burada ise Tom Raider ile ilgili satır herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Yani bunun için iki farklı seçenek olduğunu herkesin bildiğini söylemek daha doğru olacaktır. Çünkü PC platformuna çıkarılan Tomb Raider serisi için aynı düzeyde bir PlayStation 4 sürümü beklenmekte. Aslında şu sıralarda beklenmese de bu yılın sonuna doğru bu oyunun sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Dolayısıyla bu konudaki açıklamalar şimdiden merak uyandırıyor.

E3 2016 İçin Square Enix Hangi Oyunlarla Karşımıza Çıkacak

Bu yıl ev sahibi Los Angeles oyun severlere harika bir fuar yaşatacak gibi gözüküyor. Şuan için resmi olmamakla beraber Road to E3 Blog sayfasında görünen habere bakılacak olursa Square Enix E3 2016 fuarında karşımıza belirli başlı ana akım oyunlarıyla çıkacak. Bunlar arasında tabi ki Tomb Raider yer alıyor ve asıl mesele de bu oluyor. Tomb Raider PlayStation 4 çıkışı hakkında bir detay mı bizi bekliyor yoksa yeni bir Tomb Raider oyunu hakkında bilgilendirme mi yapılacak.

Bunun haricinde ise Deus Ex: Mankind Divided, Hitman, Just Cause 3, I Am Setsuna, Star Ocean: Integrity and Fatihlessness oyunları karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Genel anlamda bilgi ve tanıtım üzerine bir tutum izleyeceğine ise kesin gözüyle bakıyoruz. Yine de oyuncuların sabırsızlık ile beklediğinden şüphemiz yok.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir