Tomb Raider 3 Oyunu İçin Çekilmiş Kısa Film Ortaya Çıktı

Tomb Raider 3 Oyunu İçin Çekilmiş Kısa Film Ortaya Çıktı

Tomb Raider efsanesi gerek oyun gerekse Lara Croft karakteriyle büyüleyici filmleriyle hayatımızın bir parçası olarak görülüyor. Bilenleriniz mutlaka vardır ki bu yıl Tomb Raider serisinin 20.yıl dönümü olacak. Oyun dünyasına çıkarılan ilk içerik olan Tomb Raider oyunu 25 Ekim 1996 yılında oyun severlerle buluşmuştu. O tarihten bu yana aradaki 20 yıl içerisinde sayısız oyun, bir o kadar güncelleme ve birçok farklı platformda Lara Croft ile maceranın üst sınırlarını zorladık. Dolayısıyla oyunun bu denli geniş bir kitleye ulaşarak hayatımızın bu denli merkezinde yer alması gayet doğal.

Oyunun yapımcısı olarak bilinen Square Enix ve geliştirme işlemlerini yürüten Cyrstal Dynamics gerçekten seri için çok geniş bir içeriği bunca yıldır sunmaktan çekinmedi. Yeni Tomb Raider oyunu da bunun bir parçası olarak görülebilir. Hatta bu seneki oyun fuarlarında muhtemelen Tomb Raider için oldukça geniş bir festival ve kutlama alanına rastlayabileceğiz. Bu esnada ise çok garip bir biçimde ortaya Tomb Raider 3 oyunu için hazırlanmış olan film çıktı. Oyun dünyasının kültleri arasında yer alan yapıma dair bu video 8 dakika uzunluğunda ve kurgulanmış bir hikâyeyi yansıtıyor. Özellikle 1998 yılında çekildiğini ve Tomb Raider 3 filmi olarak oyunun tanıtımı esnasında gösterilmesinin planlandığını belirtmeliyiz.

Tomb Raider: Trilogy Filmi Neden Şimdiye Kadar Yayınlanmadı

Filmle ilgili belki en ilgi çekici detay şimdiye kadar hiçbir yerde yayınlanmamış olmasıdır. Tomb Raider: Trilogy filmi yayınlanmamasının haricinde tamamen rastlantı olarak kasetlerin içerisinde geliştiriciler tarafından bulunmuş. Böylelikle yayınlanması gündeme gelmiş.

Söylenenlere göre oyunun 1998 yılında Londra’da tanıtılacağı Doğal Tarih Müzesinde bu filmin gösterimi yapılacakmış. Fakat neden bu gösterim iptal edilerek bu güne kadar gizlenmiş hiçbir bilgi yer almıyor. Filmde iki dedektifin birini sorguya çektikleri ve kız arkadaşının Lara Croft olduğuna yönelik şüphelerinin olduğunu anlıyoruz. Gizli tutulmuş Tomb Raider filmi için hemen aşağıdan videoya ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir