Tomb Raider 2 Remake Oyun Severler Tarafından Mı Geliştiriliyor?

tomb-raider-2-remake

Eğer Tomb Raider serisinin hayranıysanız ve oyunun ilk çıktığı 1996 yılından beri takipçisiyseniz mutluluktan havaya uçabileceğiniz bir haber söz konusu. Tomb Raider 2 ilk oyunun hemen ardından 1997 yılında piyasaya sürülmüş ve serinin önemli mihenk taşlarından birisi olarak görülmüştür. Aslında temel anlamda en başarılı oyun seri içinde Tomb Raider 4: The Last Revelation olarak görülüyor.

Ancak ilk oyunun üzerinden 20 yıl geçmesiyle beraber hatırlayacağınız üzere bu yıl 20.yıl kutlamaları yapıldı. Haliyle Tomb Raider 2 oyunu tam tamına 19 yıllık geçmişe sahip. Grafikleri döneme göre efsane, şu sıralar ise pek dikkat çekmeyen bir ölçütte. Peki Remake oyunlar, HD Remaster sürümler, Definitive Edition paketler bu kadar gündemdeyken Tomb Raider 2 Remake çok efsanevi bir fikir olmaz mı? Keza bu denli klasikleşmiş oyunlar için fazlasıyla mantıklı bir hareket. Hatta Remake sürümlerin yalnızca bu tarz efsane sayılabilecek yapımlar için üretilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Peki resmi bir duyurudan yoksun olan Tomb Raider 2 Remake fikri nereden çıktı?

Bir Oyuncu Tomb Raider Remake Projesini Duyurdu

Her Tomb Rraider hayranı bu oyunu oynamak ister. Ancak Nicobass hem hayranların tamamına hem de kendi adına bu görevi üstlenmeye karar vermiş. İstemenin dışında başarmak adına emin bir adım atmış. İlk olarak proje kapsamında başladığı geliştirmelere Nisan ayında bloğundan duyurarak lanse etmiş. Şu zamana kadar ise ufak tefek başlangıçlarla sürmüş.

Gelen ikinci açıklama ise sevindirici gibi duruyor. Tomb Raider 2 Remake sürümü için Unreal Engine 4 kullanan Nicobass grafikleri iki katının üzerine katlayabilecek bir kalite sunabilir. Şuan merak edilen detaylar arasında bu oyunun ne zaman biteceği var. Fakat bir stüdyo olmayan, tamamen kendi imkânlarıyla bu projeye başlayan oyun severin uzun bir yolu olduğunu söylemeden geçmeyelim. Yine de Tomb Raider 2 Remake projesi ile ilgili tüm gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir