Titanic: Honor and Glory Oyunu Fragmanıyla Geliyor

Titanic; Honor and Glory Oyunu Fragmanıyla Geliyor

Titanic: Honor and Glory oyunu desek birçok kişinin şaşıracağına eminiz. Uzun zamandan beri tasarlanan oyunun şimdiye kadar çok fazla duyurulmamış olması aslında bir noktada hata olarak düşünülebilir. Ancak oyunun bir mod olarak tasarlanması ve sonrasında oyun projesi olarak devam edilmesi bunun sebepleri arasında gösterilebilir. 2012 yılında Crysis 2 oyunu için geliştirilecek olan Titanic: Lost in the Darkness modu sonradan oyun yöneticilerinin yaşadığı hukuksal bir sorundan ötürü iptal edildi.

Fakat firmanın iptal ettiği mod, geliştirme işlemlerinin başında bulunan Thomas Lynskey tarafından geliştirilmeye devam etti. Titanic Honor and Glory oyunu olarak duyurulan yapımın geliştirilme işlemleri orijinal filmin 2012 yılında çıkan üç boyutlu uyarlamasıyla hız kazandı. Vintage Digital Revival firması tarafından geliştirilmeye devam ettiği duyurulan oyun Unreal Engine 4 kullanılarak geliştiriliyor.

Titanic: Honor and Glory oyun seçenekleri bakımından üç farklı tarz sunacak. Bunların ilki senaryo modu olacak ve 23 yaşındaki bir üniversite mezununu yöneteceğiz. Bir suçlu olmamıza rağmen gemiye binip kaçmayı düşündüğümüzde gemideki esrarengiz olayları bulmaya çalışacağız. Bir nevi dedektiflik yapacağımız bir oyun modu olarak Titanic: Honor and Glory Story Mode karşımıza çıkıyor.

Bunun haricinde Tour Mode olarak lanse edilen oyun modu tamamen gezici olabileceğimiz geminin tüm kısımlarına ulaşıp okyanus manzarasını çıkaracağımız türdür. Hikâyeden bağımsız olan bu oyun türünün haricinde herkesin merakla beklediği oyun modundanda bahsedelim. Simulator mod sayesinde Titanic isimli batmayan gemiyi kullanma fırsatına erişebileceğiz. Tabi ki okyanusun ortasında karşımıza çıkacak buz dağlarına dikkat etmemiz gerektiğini unutmamakta fayda var. Titanic: Honor and Glory oyunu çıkış tarihi olarak 2016 gösterilse de net bir cevap bulunmuyor. Ancak oyunun Windows ve OS X işletim sistemleri için geliştirildiği söylenerek halen daha bu işlemlerin sürdüğünün altı çiziliyor. Bir diğer iyi haber ise Titanic: Honor ve Glory oyun fragmanı ile bizlere görsel bir şölen sunulduğudur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir