Titanfall, Asya Pazarında Ücretsiz Olarak Dağıtılacak Haberi

Titanfall

COD yani Call Of Duty efsanesinin yaratıcısı Infinity Ward ekibi ismini herkese duyurmayı başarmıştı. Bu ekipten ayrılarak kendi ekiplerini Respawn olarak kuran ve oyun üretimine başlayan şirket Titanfall ile dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak bazı satış politikaları ve çeşitli detaylar sebebiyle şuanda Titanfall oyununun ücretsiz bir sürümünün Asya ülkelerinde ücretsiz olarak sunulacağı haberi yayılıyor.

Henüz resmi bir kaynağa dayanmayan haber aslında tamamen ilgi çekici anlaşmalara dayandırılıyor. EA Games ile birlikte ortak projelere imza atan Respawn aynı zamanda uzak doğu ülkelerinin free2play kategorisinde lider olan Nexon ile anlaşma sağladı. Dolayısıyla ortaya çıkacak ortak bir projeden ziyade var olan bir projenin dağıtılmasının daha muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Titanfall ile ilgili bir paketin çıkacak olan yeni bir DLC paketinin bu ülkelere özgü olacağını ve ücretsiz yayınlanacağını düşünüyorlar.

Oyun hakkında hiçbir bilgi vermeyen Nexon CEO’su sadece EA ve Respawn ekiplerinin oyun konusunda ki başarıları ile birleşen Nexon tecrübesinin altından kötü bir iş çıkmayacağını söyledi. Oldukça iddialı bir söyleme imza atan firma yetkilisi gerçekten gelecek projelerin neler getireceğini sır gibi saklıyor. Her halükarda çıkacak olan Titanfall sürümünün ücretsiz olarak PC platformunda çıkacağı kesin gözüküyor. Konsollar böyle bir durum için uygun değil. Ayrıca Titanfall 2 oyunu için hazırlıkların tam gaz devam ettiğine dair derin bilgiler var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir