Titan Fall Beta İncelemesi !!

Respawn Entertainment tarafından kodlanan, dağıtımını ise Electronic Arts’ın üstlendiği Online – Fps türüne yeni bir bakış açısı getiren Titan Fall’ın, Beta testinden aklımda kalanları sizlerle paylaşacağım.

Ana hikayesi, oyunun içinde bulunduğu zaman dilimindeki değerli kaynakları ele geçirmek üzerine kurulu. Oyunda tercih edebileceğiniz IMC ve Militia olmak üzere 2 taraf bulunuyor. Tarafınızı belirledikten sonra, harita üzerinde oynayabileceğiniz; Atrition, Hard Point, Last Titans gibi 3 farklı moddan birine girerek savaşmaya başlayabilirsiniz. Beta testinde 2 farklı haritanın mevcut olmasıyla beraber her harita 24 kişilik oyuncu kapasitesine sahipti. Açıklamak gerekirse: Her takımın 6 oyuncusu ve her oyuncunun sahip olduğu Titan’ı ile birlikte, takım başına 12 oyuncu düşüyor.

Genel olarak oyunun yapısından bahsettiğimize göre, oyunun içeriğinden de bahsedebiliriz. Beta testi sürecince en çok gözüme çarpan ve bizleri en çok ilgilendiren iki kısımı sizlere aktarayım.

Modlar:

1) Atrition: Rakip takımda bulunan oyuncuların hepsini öldürmeye dayalı, kült savaş modu.

2) Hard Point: Oyunun başlangıcında belirlenen bir takımın, harita üzerinde rastgele seçilmiş olan bir bölgeyi, diğer takıma karşı savunduğu mod.

3) Last Titans: Tüm oyuncular moda Titan’ları ile beraber başlıyor ve ayakta kalan savaşçı oyunu kazanıyor.

Ekipmanlar:

Savaşlardan kazandığınız puanlarla Titan’larınızın ve kullandığınız silahların seviyelerini yükseltebilirsiniz. Ekipmanlarımızı geliştirdiğimiz yönlere göre takım içindeki rolümüz belirleniyor.

13.03.2014 tarihinde PC ve XBox One platformlarına çıkmış olan oyunun ilerleyen zamanlarda XBox 360’ada çıkabileceğini belirten Respawn yapımcılarının Titan Fall deneyimini en iyi yaşayabileceğinizi düşündükleri platform ise bilgisayarlarımız.

Titan Fall Official Game Play Trailer, iyi seyirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir