Tides of Existence Yerli Yapım RPG Olarak Destek Bekliyor

tides of existence

Tides of Existence oyunu son dönemde ilgi çeken açık dünya RPG oyunları arasında duyurulmuştu. Yerli bir oyun olması ise gerçekten övünç kaynağı olarak dikkat çekiyor. Son bir kaç yıldan beri bir hayli hareketlenen oyun piyasası Türk yapımı oyunlarla adından söz ettirmeyi başardı. Bu yüzden de ciddi bir portföye ulaşmaları artık mümkün oldu. Fakat bu noktada en büyük sıkıntı finansal destek olarak görülüyor. Oyunlar tasarım ve geliştirme sürecinin ötesine giderek piyasaya sürülemiyor.

Tamda bu seviyede olan Tides of Existence RPG oyunu kendisine bir bağış kampanyası düzenleyerek Indiegogo sitesi üzerinden bunu başlatmış. Oyunun yapımı, geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi için bağış miktarı 60.000 $ olarak duyurulmuş. Fakat şuanda ciddi anlamda bir süreç geçmiş olmasına karşın bu tutara yaklaşamamışlar. Oyunun grafik yönünden ciddi bir kalitede olacağı bir tarafa, üçüncü kişi bakış açısıyla oynanacak bir açık dünya RPG oyunu olması heyecan uyandırıyor. Ne yazık ki durum bu şekilde giderse tarihe gömülecek gibi gözüküyor.

Tides of Existence RPG Oyununun Konusu

Tides of Existence oyunu hikâyesi bakımından klasik RPG öğelerini bünyesinde barındırıyor. Bu anlamda görevleriyle belirgin bir hikâyeye doğru bizi sürükleyen kurgusu aynı zamanda seviye sistemiyle tecrübe puanı toplamamızın önünü açıyor. Tecrübe puanları ise bir sonraki seviyeye ulaşmamızı sağlayan en önemli faktör oluyor. Bu noktada da görevlerden bağımsız olarak karşımıza çıkacak olan düşmanlarla savaşmamız gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Oyunun en önemli noktalarından birisi de hikâyesi oluyor. Tides of Existence RPG oyunu Alec Dorian ismindeki eski bir Engizisyon üyesinin mahkemeyle ters düşmesini aktarıyor. Bu süreçte başımıza gelen aksiyonun ise haddi hesabı yok. Dolayısıyla birçok açıdan önemli detaylar içermesi oyunun çekiciliğini arttırsa da indiegogo.com/projects/tides-of-existence/ adresinde oluşturulmuş bağışta hedeflenen tutarın elde edilememesi oyunu rafa kaldıracak gibi duruyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir