The Witcher 3: Wild Hunt Türkçe Oldu

the witcher

The Witcher 3: Wild Hunt oyunu ödüle doymayan bir proje haline dönüşen ve CD Projekt Red tarafından geliştirilmiş olan serinin son oyunudur. Elbette ki açık dünya bir RPG oyunu olmasının bunda katkısı büyük. Uzun süreli oyun deneyiminin yanı sıra özgür bir oyun ortamı sunduğundan ötürü insanların ilgisini çok kolay çekebiliyor. Bu durum ödülleri bir bir toplamasında önemli bir etken olarak sayılabilir. Ancak Türkiye’de ki oyuncular için sevindirici haber şimdilerde geldi diyebiliriz. Zira oyun 19 Mayıs 2015 tarihinde çıkmıştı.

Aradan yaklaşık bir yıllık bir süreç geçtiğinde ise dev bir Türk ekip The Witcher 3: Wild Hunt Türkçe yaması ile uğraşarak oyunculara sundu. Gururla duyurulan yama gerçekten ne kadar büyük bir emek verildiğinin göstergesidir. %100 oranında bir Türkçeleştirme sağlamaları toplamda 6.438 kelimenin Türkçeye çevrilerek oyuna işlenmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla neden bu kadar uzun sürdüğünü anlamakta mümkün hale geliyor. Türkçe yama sayesinde RPG tadını diyalogları anlayarak daha fazla yaşayabilirsiniz.

The Witcher 3 İçin Hearth of Stone Türkçe Yama Çıkacak Mı?

The Witcher 3: Wild Hunt Türkçe yama ile büyük ses getiren ekipten gelen bir diğer sevindirici haberde DLC üzerinden geldi. Oyunun en son 2016 yılında aldığı GDC ödülüyle birlikte ödül rekortmeni bir oyun olduğunun altını çizmek gerekiyor. Son olarak ise The Witcher 3: Hearth of Stone DLC dosyası çıkarak oyunculara daha geniş çaplı bir oyun deneyimi sunulmuştu. Bu durumun ardından oyuncuların gözleri bu güncellemenin Türkçe yamasına çevrilmişken ekibin çalışmalara çoktan başladığını öğrendik.

Fakat The Witcher 3: Hearth of Stone Türkçe yaması ne zaman çıkacak tahmin edilemiyor. Zira gerçekten yoğun bir diyalog bölümünün hakim olduğunu oyunda çeviri işlemlerinin bir çırpıda bitirilemediğini biliyoruz. Bu yüzden ekip bitirdiğinde yine etkin bir oyun deneyimi için bizlerle paylaşacak. Bizde sizlere haberini sunacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir