The Witcher 3, İlk İndirilebilir DLC’yi Duyurdu

 The Witcher 3

The Witcher 3 uzun bir süredir geliştirilerek oyuncuların beklenti çitasını yükseltiyor. CD Projekt RED tarafından her an bir DLC patlaması yaşanacağının sinyalleri alınmıştı. Çünkü yapımcılar sürekli olarak ufak tefek ücretsiz DLC paketleri paylaşıyorlardı. Bunun sonucunda öldürücü darbenin büyük bir DLC paketiyle vurulacağına kesin gözüyle bakılıyordu. The Witcher 3; Wild Hunt için ilk indirilebilir ücretli DLC nihayet açıklandı.

Yapımcılar tarafından yapılan açıklamaya göre The Witcher 3; Wild Hunt için yeni DLC 13 Ekim tarihinde satışa sunulacak. Hearts Of Stone ismini taşıyan DLC için bahsi geçen ücret ise 9.99$. Bu noktada uygun fiyatıyla değerlendirilebilir bir içerik gibi gözüküyor. En nihayetinde Geralt of Rivia’nın Man of Glass ismindeki kontratının bitmesiyle Oxenfurt macerasında neler olacağını konu alıyordu. Olgierd von Everec’in hikayede sonu gelecek mi, onun işini bitirmek sanıldığı kadar kolay olacak mı büyük bir muamma.

Tüm bu maceranın kaldığı yerde devam edeceği 10 saatlik bir oynanış süresiyle Hearts of Stone DLC ile The Witcher 3; Wild Hunt bizi ekran başına kilitleyecek. Fazlasıyla ilgi çekici bir senaryo yapısına sahip olan oyunda DLC içindeki tercihlerimiz oyunun kaderini de değiştiriyor. Oyun boyunca hikayenin ilerisi bizim uyguladıklarımız doğrultusunda yön buluyor. Dolayısıyla yapımcı firma daha şimdiden bir sonraki eklentiyi bile tasarlamış.

CD Projekt  RED ilk ücretli eklentisini 9.99$’a sattığını baz alarak bir sonraki eklentisini biraz daha yüksek bir ücrete satmakta kararlı. Blood and Wine ismi verilen bir sonraki eklentinin çıkış tarihi net değil. Fakat The Witcher 3 için Blood and Wine DLC paketinin 2016 yılının ilk çeyreğinde çıkması planlanıyor. Fiyat olarak 19.99$ bir ücret düşünülmüş. Aynı zamanda Expansion Pass ile hem Hearts of Stone hem de Blood and Wine DLC paketlerini 24.99$ karşılığında almanız mümkün. İlkine göre 200 saatlik oyun süresi, yepyeni bir senaryo katmasıyla ikinci DLC dikkat çekerek Expansion Pass almaya teşvik ediyor diyebilirim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir