The Witcher 3 İçin Çıkan Devasa 1.10 Yaması

the witcher

TheWitcher 3 için uzun bir süredir beklenen DLC dosyasının çıkışına çok az kaldı. Hearts Of Stone DLC beklentisiyle heyecanlanan oyunculara bir sürprizde oyuna gelen güncellemeyle yaşatıldı. 1.10 numaralı güncelleme yamasıyla TheWitcher 3 devasa değişikliklere uğruyor. Yaklaşık olarak 600 ayrı düzeltme ve ekleme ile TheWitcher 3 1.10 son zamanların en büyük yamalarından biri.

Oyunun topluluk menajeriMarcinMomot tarafından yapılan açıklamalarda konsollar için 15 GB olan 1.10 yamasının PC içinse 6 ile 15 GB arasında olacağı söyleniyor. Net bir tarih verilmemekle birlikte yamanın tam olarak bitirildiğinin altı çiziliyor. Doğal olarak 13 Ekim’de çıkacak olan DLC ile aynı gün sunulacağı bariz ortada. Yamanın 600 düzeltme yaptığını varsayarsak tüm özelliklerini açıklamanın imkânsız olduğunu söyleyebiliriz. Ancak en can alıcı özelliklerinden bahsedebiliriz.

  • Özellikle konsol oyuncularını ilgilendiren özellik performans artışını mümkün kılacak. Loot esnasında lag sorunu yaşanmayacağı gibi tüm oyun içinde RAM kullanımı ve performans verimliliği iyileştiriliyor. Özellikle PS4 ve Xbox One için TheWitcher 3 resmen seviye atlıyor diyebiliriz.
  • Kullanılan New Game Plus ile birlikte glitch olmaması için ince bir uğraş verilmiş. Tüm TheWitcher 3 görevleri baştan aşağı düzeltilerek hatalar sıfıra indirilmiş.
  • Alchemy ve Crafting konusunda yoğun bir çalışma yapılarak ara yüz sistemi fazlasıyla geliştirilmiş. Inventory sıralama değerleri, farklı özelliklere sahip eşya ve nesneler oyuna dahil olacak.

Hem PC için hem de PS4 ve Xbox One konsolları için daha iyi bir performans alınabilmesi için sıkı çalışmalar yürütülmüş. TheWitcher 3 Wild Hunt 1.10 yaması ile ortalama 150 tane stabilizasyon iyileştirme çalışması yapılmış. Bu noktada oyun içi diyaloglar, envanter sistemi, oyuna dahil olmuş eşyalar ve dahil olacak eşyalar, Hearts Of Stone DLC ile birlikte oluşacak hatalar düzeltilmiş. Şuan ön siparişi açık olan eklentiyi 25 TL karşılığında 13 Ekim’de aktif olacak şekilde Steam, XBLA ve PSN üzerinden temin edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir