The Witcher 3 Haksız Kazançların Peşine Düşüyor

the witcher 3

 The Witcher 3 Wild Hunt oyunu herkes tarafından efsaneleşmiş bir oyun yapısına sahipti. Öyle ki birçok oyuncu gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan birisi olduğunu düşünüyor. Şimdi oyun için DC Projekt tarafından geliştirilen yeni bir sistem var. Bildiğiniz gibi The Witcher 3 oyununa başladığımızda hiçbir şeye sahip değiliz. Sıfırdan başlayarak ilerlediğimiz oyunda standart oyunlarda olduğu gibi bir kolaylık söz konusu değil.

Başı belaya giren oyuncular hemen Geralt’a koşar The Witcher 3 oyununda. Ama oyun içinde para ödemek konusunda aynı isteği kimsede göremeyiz. Çoğu zaman ödemeleri gereken tutarları bile ödemekten kaçınırlar. Felaket dönemlerini göz önüne aldığımızda burada oyun ve hayat gerçekliği en üst noktada tutulmuş. Tutarlılık içinde yürüyen kurgunun ne kadar profesyonel olduğunun tekrar altını çizebiliriz.

En basit silahlar, en kötü ekipmanlarla idare ettiğimiz ilk dönemleri hatırlarsınız. Ama buna rağmen bu dönemlerde çok kıt kaynaklarla uğraşmak zorunda kalmayan oyuncular vardı. Sahi ya onlar bunu nasıl başarıyordu diye hiç merak ettiniz mi? Olay tam olarak şu şekilde oluyordu. Çiftlikleri yağmalayarak inekleri öldüren bu oyuncular derilerini satarak oyun içinde gelir elde ediyorlardı. İnsanların evlerini ve eşyalarını çalarak nakde çevirip bunlarla ekipman ve silah ihtiyacını karşılıyorlardı. Bu dar zamanlarda kendilerince bir alternatif çözüm üretmişlerdi.

Şimdi bir alternatif çözümde CD Projekt cephesinden geldi. Buna göre The Witcher 3’te hırsızlık yapan, ineklerin derilerini satan ve bu tarz bir eyleme girişen oyuncuları engellemek için canavar taktiğine başvurmuştu. Oyuna sürekli olarak çıkan büyük bir canavar ekleyen yapımcılar bu anlamda takdir topladı. Birçok eleştirmen tarafından inekleri ölümsüz yapmak basit bir düzeltme olurdu, böylesine akılcı bir çözüm herkes için daha iyi yorumlarını yaptı.

Yapımcı firmanın The Witcher 3 hırsızlarına şimdiki planı ise Hearth Of Stone ek paketiyle birlikte gelecek olan vergi memurları. Oyunda yaptığınız tüm haksızlıkları tek tek bilen bu vergi memurları aniden karşınıza çıkıyor. Ayrıca size hesap soruyor. The Witcher 3 oyununda haksız kazanç sağlayan oyuncular için çok sıkıntılı bir süreç başlayacak gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir