The Walking Dead Üçüncü Sezonuna Az Kaldı

The Walking Dead Üçüncü Sezonuna Az Kaldı

TellTale Games tarafından oyun dünyasına aktarılan çizgi romanlardan birisi olan The Walking Dead oyunu ilk iki sezonunu geride bıraktı. Özellikle dizinin patlamasıyla beraber tüm dünyada ilgi odağı olan çizgi romanın kitle çapında merak uyandırdığı bir gerçek. Durum böyle olduğundan ötürü The Walking Dead Season One ile girdiğimiz oyun dünyasına muntazam bir macera bizi bekliyordu. Özellikle görüntü yani grafikler son derece başarılıyken oynanabilirliğin de bu kadar üst düzeyde tutulması beklentiyi aşmıştı. Fırtına gibi geçen ilk sezonda Lee ve Clementine ikilisinin nefes kesen maceraları bize de fazlasıyla heyecan aşılamıştı.

Bu yüzdendir ki TWD: Season Two merakla beklenir hale geldi. Yavaş yavaş etkisini kaybettiğini düşündüğümüz oyunun ilk sezonu kadar başarılı olmayan devam sezonu yine de merak duygusunun ağır basmasıyla kendisini sevdirdi. İlk sezonun bittiği yerden başlayıp sonraki 3 aylık süreci es geçerek hikâyeyi devam ettirdi. Hikâyenin devam etmesiyle beraber çizgi romandaki olayları bir bir yaşadığımız oyunda ikinci sezon bittiğinde de büyük bir hüzün hakim oldu. Çünkü aylar boyunca bekleyeceğimiz The Walking Dead: Season Three gelecekti. Geliştirilme işlemleri kısmen bitmiş olan yeni sezonun oyuncularla ne zaman buluşacağını ise TellTale sonbahar olarak nitelendiriyor. Yani son bahardan evvel oyunun yayınlanmasına düşük bir ihtimalle bakıyor. Bunu öğreneceğimiz gün ise oldukça yakın.

The Walking Dead: Three Season Tanıtımı

Yaklaşık olarak 3 gün sonra 13 Haziran 2016 tarihinde müthiş bir tanıtım yapılmaya hazırlanıyor. Saat 01.00 sıralarında başlayacak olan tanıtım dünyanın en önemli oyun portallarından IGN tarafından canlı olarak gösterilecek. TWD: Season Three içeriğinin tanıtılacağı yeni sezonla alakalı olarak ulaştırılmış olan tek bilgi Clementine’in yaşıyor oluşuydu.

Bunun haricinde bizi nasıl bir macera bekliyor hep beraber göreceğiz. 13 Haziran’da oyunun yeni sezonunun da ne zaman çıkacağını öğrenmeyi umuyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir