The Walking Dead: Season 3 Çıkış Tarihi Netleşmeye Başladı

the-walking-dead

Piyasaya çok hızlı bir giriş yapan, ilk çıkışıyla birlikte satış listelerini dağıtan The Walking Dead: The Telltale Series ilk iki sezonun ardından duraksama dönemine girdi. Aslına bakarsanız yeni sezonun çıkmasıyla oyuncuların yine ilk tercihleri arasına gireceğine eminiz. Fakat gel gelelim ki yeni sezondan uzun zamandır haber yok. TWD: Season 3 için hiçbir duyuru bulunmazken bazı tahminlerle 2016 sonlarında bizlere sunulması bekleniyordu.

Geçen oyun fuarlarında da hiçbir şekilde gündeme gelmeyen oyun için Pax West bir aracı oldu. Fuarda Telltale Games tarafından yapılan açıklamalar sevindirici haberleri beraberinde getirdi. Şimdiye kadar sahip olduğunuz tüm oyun deneyimleri kadar geniş bir senaryoya sahip olan oyunun bu kez hikâyede ilk sezonun 4 yıl sonrasına götüreceğini öğrendik. Tabi ki herkesin merakla beklediği The Walking Dead: Season 3 çıkış tarihi içinde net bir zaman aralığı belirtildi. Şuan için ayın kaçında çıkacağına dair hiçbir bilgi bulunmasa da 2016 yılının Kasım ayında oyunun bizlerle buluşacağı kesinleşmiş durumda. Bizim tahminimiz ayın ortalarında geleceği yönünde.

The Walking Dead: A New Frontier (Season 3) Hangi Platformlarda Oynanacak?

The Walking Dead: A New Frontier ismiyle duyurulan 3.sezon için Kasım ayının net olarak belirtilmesinin dışında ana karakter Clementine bir hayli yaşlı olacak. Aynı zamanda Javier isimli yan karakter oyunun ilerleyen kısımlarında yönetebileceğimiz bir ana karakter dönüşecekmiş. Dolayısıyla senaryo bazında daha da fazla gelişme görüleceğini söylemek mümkün.

Öte yandan platform konusuna da açıklık getiren Telltale Games geniş bir oyuncu kitlesini kucaklayacağını belirtti. Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, PC, Android ve iOS platformlarda hem konsol, hem masaüstü hem de mobil oyun severlere hizmet edecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir