The Walking Dead: Michonne Oyunu İçin İkinci Bölüm Geliyor

The Walking Dead; Michonne Oyunu İçin İkinci Bölüm Geliyor

The Walking Dead oyunu son yıllarda televizyon tarihine adını yazdıran başarılı yapımın oyun versiyonu olarak üretilmişti. TelltaleGames tarafından yürütülen proje The Walking Dead: Michonne olarak 3 ayrı bölümden oluşan yapısıyla duyurulmuştu. Yani ilk çıkış yaptığı anda mevcut ilk bölümü, sonrasında yayınlanacak hikâyenin devamıyla ikinci bölümü sunulacaktı. Verilecek olan son hikâye bölümü ise oyunculara finali getirecekti. Gayet başarılı bir hikâye modu tasarısı olarak hayata geçen proje de ikinci adıma bir hayli yaklaşıldı.

The Walking Dead: Michonne In Too Deep isimli ilk bölümünü 23 Şubat 2016 tarihinde yayınlamıştı. Büyük bir ilgi gören ilk bölümden sonra çıkacak bölümlerde merakla ve heyecanla bekleniyordu. Bu bekleyişin pek uzun sürmeyeceğinin sinyalleri verilse de oyun severlerin bir süredir yeni bölümün çıkacağı tarihi beklediğini söyleyebiliriz. Çünkü ilk bölüm bitti ve ikinci bölüm için aşırı bir heyecan söz konusu. The Walking Dead: Michonne Give No Shelter ismiyle çıkış yapacak olan yeni bölümünün tarihi ise Telltale Games tarafından açıklandı.

The Walking Dead: Michonne Give No Shelter Ne Zaman Çıkacak?

The Walking Dead: Michonne Give No Shelter bölümü ile devam edecek ve oyuncuların hikâyenin yeni kısmıyla tanışmasını sağlayacak. Bunun için verilen resmi tarih 29 Mart 2016 olarak dikkat çekiyor. Yani yaklaşık olarak iki hafta sonra oyunun devam kısmı güncelleme olarak sunulacak. İlk bölümde olduğu gibi yine zengin bir platform yelpazesine hitap edecek. Buna göre PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, iOS ve Android üzerinde oynanabilir olacak oyunun ilk bölümün kaldığı yerden başlayacağı açıklandı.

İlk bölümde Michonne karakterinin Monroe kabilesinin elinden kaçışı ve bu süreçte yaşanan sürtüşmeleri izlemiştik. Bu sefer çok daha kindar bir kabileyle karşılaşacağımız aşikâr. Aynı zamanda Michonne, Sam ve Pete karakterlerini bekleyen yeni maceralar ciddi anlamda merak ediliyor. En çarpıcı detay ise Michonne karakterinin kızlarıyla ilgili flashbacklerinin nasıl bir sonuca bağlanacağıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir