The Walking Dead 3. Bölüm Ayrıntıları

The Walking Dead; Michonne 3. Bölüm Ayrıntıları

Telltale Games tarafından geliştirilen The Walking Dead oyunu her geçen gün bizi biraz daha heyecanlandırmayı başarıyor. İlk iki sezonunu geride bırakan oyun önümüze üçüncü sezonuyla sunulacak. Bunun haberi çok daha önceden duyurulmuştu. Hatta net bir çıkış tarihi olmamakla beraber The Walking Dead Season 3 için yıl sonunun bekleneceği söyleniyordu. Bunun haricinde stüdyonun IGN ile yaptığı röportaj sonrasında oyuna dair bazı ayrıntıların paylaşıldığını belirtmek istiyoruz. Röportajın kahramanı olan, serinin yönetmeni Robert Kirkman tarafından verilen detaylar tamamıyla gerçeği yansıtmaktadır. TWD 3.bölümü ile bizi neler bekliyor gelin bir bakalım.

Öncelikle kitapta ve çizgi romanda geçtiği gibi hikâyeden kopmayan bir çizgide olacağı kesin gibi gözüküyor. Bunun haricinde Michonne ile bağdaştırılan tüm detayların gerçeği yansıttığını da söylemek gerekli. Burada ilgi çekici olan konunun ikinci seriyle arasında 2 yıllık bir süreç olacağıydı. Yani hikâyeyi yarım bıraktığımız ikinci sezon finalinin ardından üçüncü bölümde 2 yıl geçmiş bir dönemi oynayacağız. Buda karakterlerin biraz daha özgünleşmesini ve büyümesini beraberinde getiriyor. Direkt olarak romanda yer aldığı gibi sürecek olan hikâye heyecan verici gözüküyor. Robert Kirkman tarafından verilen bilgilerin hepsi ucu açık olduğu için gerek oyun içi gerekse çıkış tarihi yönünden hiçbir netlik yok. Ancak az çok kestirmek mümkün.

The Walking Dead 3.Bölümde Clementine Ne Olacak?

Clementine karakteri TWD ilk bölümü ile karşımıza yan karakter olarak çıkmıştı. Oldukça sevilen karakter Telltale Games tarafından fark edildiğinde ikinci sezonun ana karakteri olarak yükselmişti. Şimdi herkesin merak ettiği gibi TWD 3.bölüm için Clementine nasıl bir karakter olarak karşımıza çıkacak sorusu bir hayli sık soruluyor.

Kirkman tarafından verilen detayları birleştirdiğimizde diğer bölümlerin 2 yıl sonrasını konu aldığına göre biraz daha büyümüş bir Clementine ile ana karakter olabileceğimiz sonucuna varabiliyoruz. Şuan için çıkış tarihi netleşmemiş olsa da merakla beklenildiğini söylemek gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir