The Town Of Light Oyunu Psikolojik Gerilimi Başka Bir Boyuta Taşıyor

The Town Of Light

The Town Of Light oyunu tam anlamıyla bir akıl hastanesinin içinde geçen olaylardan esinlenerek yaratılmış. Tamamen bağımsız bir oyun geliştiricisi tarafından geliştirilmesine rağmen muazzam bir senaryoya sahip. Ayrıca korku oyunu olarak lanse edilebilir ancak korkunç canavarlar, kovalayan mistik yaratıklar gibi unsurlar barındırmıyor.

İtalya’da bulunan Volterra akıl hastanesi 6000 civarı hastaya ev sahipliği yapıyordu. Bu hastaların hemen hemen büyük bir çoğunluğu hastaneden çıkamayarak evlerine geri dönemediler. Dolayısıyla hastane işkence ve çeşitli durumlarla nam salarak kapatılmaktan kurtulamadı. Bu gibi olaylarla ünlenmiş olan hastanenin hala daha tarihi bir detayı bulunmakta. Fotoğrafçılar tarafından içinde bulunan ekipmanlar, yıkık duvarlar ve eskimiş tarihin fotoğrafları çekilmektedir.

Zaten alabildiğine korkunç bir ortamı gözler önüne seren akıl hastanesinin oyunda rolü büyük. Renee isimli 16 yaşında bir kız çocuğunu oynadığımız oyunda oldukça psikolojik etkenler var. Çok garip olaylar ve iç dünyayı yansıtan hadiselerle karşı karşıya kalarak psikolojik bir gerilimin yeni halini görmüş oluyoruz. Gerçekten müthiş bir çalışmanın eseri olan oyunda senaryo ve oynanış hakkında çok fazla bilgi yer almıyor. GamesCom fuarında tamamen tanıtılacak olan ve resmiyet kazanacak oyunda aynı zamanda misafirlere oynanış fırsatı sunulacak. The Town Of Light oyunu gerilimin uç noktalarını bize yansıtırken Steam Greenlight için hak kazandı ve henüz alfa sürümünde.

Şimdiye kadar çıkmış psikolojik kökenli oyunları baz alırsanız gerçekten çok farklı bir yapım olduğunu anlayabilirsiniz. Yani klasik bir korkutma metoduyla işi olmayan sadece gerilim unsurlarını içeren bir oyundan bahsediyoruz. Üstelik bağımsız bir geliştiricinin sunduğu oyun Oculus Rift desteğine sahip. Fuar sonrasında The Town Of Light oyununun patlama yapacağını düşünüyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir