The Surge, Deck13 Tarafından Duyuruldu

 The Surge Deck 13

Focus Home Interactive tarafından Deck13 ile ortaklaşa yürütülen bir projeyle ortaya çıkan The Surge resmi olarak açıklandı. Alman oyun geliştiricilerin en ince ayrıntısına kadar düşündükleri projede harika bir hikaye izleyeceğiz. Aksiyon ve RPG kategorilerinde ciddi bir rakip olacağa benzeyen oyunun hem ismi, hem logosu hem de bazı sahnelerinin fotoğrafları oyuncularla paylaşıldı.

Yapılan tanıtımla beraber The Surge aksiyon oyunu resmi olarak duyurulurken fragmanının yayınlanmaması dikkat çekti. Genelde tanıtımlarda mutlaka video yayınlayan oyun şirketlerinin izinden gitmeyen Focus ve Deck13 bakalım ne zaman bir video yayınlayacak. The Surge oyununun hikayesine gelecek olursak dünyanın sonu diyebiliriz. Fazlasıyla kalabalıklaşmış şehirlerde yaşlı nüfusun verdiği bir yaşam mücadelesi. Dünyanın artık insanlığa yetecek gücü kalmamış. Bu sonuca varmamıza ise tek bir sebep var, oda insan.

Aslında The Surge ile gelecekte karşılaşacağımız tüm sorunları görebileceğimiz bir oyunla tanışacağız. Yani insanlığın, teknoloji ve yapay zekanın, üzerine doğaya verilmeyen hassasiyetin eklenmesiyle dünyayı ne hale getirdiğimizi göreceğiz. Artık insan gücüne gerek kalmayan bir dünyada kendine yer arayan insanoğlu. Gerçekten oldukça trajikomik bir duruma düşmüş olurduk. Oyunda da bu durum tamamen akıcı bir biçimde oyuncuya sunuluyor. Ciddi anlamda sağlam bir senaryonun aşırı doğal kurgulanmasıyla yaratılmış olan Alman oyununun yakın zamanda fragmanla birlikte birde oynanış videosu yayınlaması bekleniyor.

Günümüzün en yaratıcı savaş tekniklerine şahit olacağımız, savaşta kullanabileceğimiz modülleri karakterimiz üzerine efsanevi şekilde uygulayacağımız bir oyun yapısı bize sunuluyor. The Surge ile birlikte Deck13 belki şimdiye kadar yaptığı en büyük çıkışını yapacak. Gerçekten birçok oyuncunun henüz fragmanı yayınlanmadan ilgi gösterdiği oyunda yok yok gibi gözüküyor. PC, PS4 ve Xbox One platformları için çıkacağı açıklandıktan sonra merak edilen tek konunun grafik kalitesi olduğunu söyleyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir