The Shattering Yeni Detaylarıyla Merhaba Dedi

 The Shattering

Gears Of War serisinden ismine aşina olacağınız Cliff Bleszinski yeni bir oyunun duyurusuyla karşımıza çıkıyor. Kendi oyun stüdyosu olan Boss Key imzasını taşıyacak olan The Shattering arena shooter klasmanında başarılı bir iş çıkaracağa benziyor. Zira şimdiye kadar oyun hakkında sır gibi saklanan tüm detaylar geçtiğimiz günlerde oyuncularla paylaşıldı. Şimdiden büyük bir ilgiyle karşılanan oyun bu sinyalleri aylar öncesinden vermeye başlamıştı ancak hakkında bilgiye ulaşılamıyordu.

The Shattering oyununa ait birçok detay çok farklı bir yoldan oyunculara aktarıldı. Theshattering.nexon.net uzantılı internet adresi dağıtımcı Nexon firması tarafından oluşturuldu. Sonrasında ise Cliff Bleszinski oyunculara esrarengiz bir yöntemle ulaştı. 25 Ağustos itibariyle çözülecek olan bir geri sayım ile başlayan merak 26 ve 27 Ağustos için olanlarla devam etti. Sitede 3 adet geri sayım mevcuttu ve her bir geri sayım oyunla ilgili birçok sürpriz detayı açığa vuruyordu. Böylelikle oyuncular arasında bir merak iç güdüsü uyandırmak amaçlanmıştı ve amaca ulaşıldı. Her geçen gün daha fazla insan The Shattering için geri sayımı kontrol etti ve tartışmalar yaptı.

Açıklanan her özellikle oyuncular için arena shooter oyun kategorisinde yepyeni bir heyecan geleceği fikri aşikârdı. Ancak yine de oyunun çıkması bekleniyordu. Yapılan açıklamalarda üç günlük sürpriz açıklamaların ardından oyunun çıkacağı belirtilmişti. Hatta Cliff tarafından yapılan beyanda ‘Hazır olun ve bana güvenin, şuan çok heyecanlıyım’ sözleri dikkat çekmişti. Oyun severleri bekleyen büyük sürpriz oyunun oynanışıydı ve buna oldukça az bir zaman kaldı.

The Shattering shooter oyunu, Boss Key etiketiyle ilk duyurulduğu günden bu yana dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu anlamda oldukça başarılı bir oyun olduğunun altını çizmekte fayda var. Henüz çıkmadan büyük bir kitleye hitap edebilen ilk seri oyunları başarılarıyla ünlüdür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir