The Settlers Online İnceleme

The-Settlers-Online

Online oyunların dev firması Ubisoft tarafından yapılan ve Castle Empire olarak bilinen Settlers Online, web tabanlı olmasına karşın sağlam görüntü kalitesine sahiptir. Rönesans ile canlanan ülkede, yemyeşil topraklar, pırıl pırıl suları ile güzel bir ada, dağlardaki güzel ormanlar, hayvanların su içtiği temiz nehirler ve her türlü ürünün yetiştiği verimli toprakların olduğu bir oyunu hepiniz oynamak istersiniz. Oyunun diğer güzel yanı da kaliteli bir firma tarafından ücretsiz olarak bizlere sunulmasıdır.

The Settlers Online eski dönemlerde bilgisayarlarda normal oyun şeklinde oynanabiliyordu fakat browser tabanlı MMO oyunlarının artması ile birlikte bu oyun da kendini online dünyaya attı. Roma gibi büyük bir imparatorluk kurmak istiyorsanız bunu öyle birkaç günde yapamazsınız. Stratejinizi kurduktan sonra ilk olarak halkınıza kalacak yer, yiyecek ve diğer ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü malzemenin üretilmesini sağlamanız gerekiyor. Tarla alanları önceden ekime elverişli hale getirmelisiniz, ayrıca kuracağınız binalara uygun alanları önceden ayarlamanız gerekiyor.

Castle Empire’da nüfusunuz ne kadar fazla olursa ihtiyaçlarda ona göre artar, asker ve köylü sayınıza orantılı şekilde gıda üretimi yapmalısınız. Şehrinizi geliştirdikçe savunmanız zor hal alacaktır çünkü birileri sizin değerli madenlerinize saldırmak isteyecektir. Bu yüzden surları yapmanızın yanı sıra savunma için özel askeri birlikler üretmeniz gerekecektir. Siz de hammadde ihtiyacını dışarıdan karşılamak isterseniz komşu köylere saldırmak için özel hücum birlikleri yapmanız gerekiyor.

The Settlers Online’ a baştan başlayıp bütün şehrin adım adım gelişmesini izleme size büyük keyif verecektir. Büyük savaşlar için kendinize sıkı arkadaşlar edinin, böylece herkes size kolayca saldıramasın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir