The Prison Game Yeşil Işığı Yaktı ve Sona Yaklaştı

The Prison Game Yeşil Işığı Yaktı ve Sona Yaklaştı

The Prison Game yerli oyun sektörüne bomba gibi düşebilecek bir proje olarak geliştirilmeye devam ediyor. Geliştirme sürecini hızlandıran ekip geçtiğimiz hafta duyurduğumuz haberle beraber 4 Nisan 2016 itibariyle oyunu oylamaya açmıştı. Steam üzerinde bulunan ve yeni oyunlar için bir eşik mahiyeti taşıyan Greenlight üzerinde oylamaya açılan oyundan sevindirici haber çok kısa bir süre içerisinde geldi. Yeşil ışığı yakmayı başararak Steam üzerinde yayınlanma hakkını elde eden yapımın artık finali yaklaştığında Steam üzerinde satışa sunulacağını biliyoruz.

Günümüzde birçok yerli oyun The Prison Game gibi geliştirilme aşamasındayken farklı sorunlardan ötürü iptal edilebiliyor. Ancak ekibin bu oyunla kararlı olduklarını bir kez daha görmüş olduk. Eğer sizde hayatta kalma oyunlarını merak ediyor ve ilgi duyuyorsanız yapmanız gereken tek şey oyunun erken erişim zamanını beklemek olacak. Halen daha geliştiriliyor olması sebebiyle The Prison Game çıkış tarihi ertelemelerle gündeme gelmemek adına paylaşılmıyor. Fakat artık sona yaklaşıldığını ve geliştirme işlemleri bittikten sonra Steam üzerinden aktif olacağını resmi olarak duyurdular.

The Prison Game Özellikleri

The Prison Game konusu bakımından rehabilitasyon kapsamında bir grup azılı suçlunun terk edilmiş bir bölgeye bırakılmasıyla start alıyor. Ardından ise azılı suçluların kol gezdiği terk edilmiş bir bölgede güç ve hayatta kalma mücadelesi vermemiz isteniyor. Gayet orijinal bir yapıya sahip olması, kurgusu kadar oynanabilirliğinin de fazlasıyla başarılı olması Türkiye için oyun sektöründe bir ivme yaratabilir.

Steam Greenlight üzerinden yaklaşık bir haftada yeşil ışığı almayı başaran ekip oyunlarına güvendiklerini ve bu güvenlerinin de boşa çıkmayacağını garantilemiş oldular. Hayatta kalma öğelerinin haricinde silah ve ekipmanların grafik ölçütleri de son derece gelişmiş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir