The Prison Game Yerli Oyun Sektörüne Bomba Gibi Düşecek

The Prison Game Yerli Oyun Sektörüne Bomba Gibi Düşecek

 The Prison Game oyunu yerli oyun sektörünün başarılı temsilcileri arasında bulunacak. Bir süredir yapım aşamasında olan oyuna dair bazı bilgiler netlik kazandıkça sizlere ulaştırmıştık. Artık oyunun platform bazında ön plana çıkma zamanı geldi diyebiliriz. Greenlight üzerinden oylamalara başlayacak olan The Prison Game için destek vakti geldi çattı. Steam üzerindeki Greenlight sistemine dahil olan oyuna sizde destek vererek geliştirme sürecine yardım edebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey Steam üzerinden hesabınıza girip Greenlight The Prison Game sayfasına ulaşmak. Ardından tanıtım videolarının altında yer alan evet simgesiyle oyuna desteğinizi bırakmanız mümkündür. Hayatta kalma oyunu olarak piyasaya çıkacak olması, direkt olarak Türkçe dil desteğine sahip olacağı ve yerli oyun olarak elle tutulur bir proje olacağından şüphemiz yok. Dolayısıyla oyuncuların uzun bir süre oynayarak vakit harcayacakları bir sistem haline dönüşeceği öngörülüyor.

The Prison Game Ne Zaman Çıkacak?

The Prison Game çıkış tarihi için şuanda net bir şey söylemek mümkün gözükmüyor. Keza diğer yerli oyunlar gibi olası bir geliştirme sürecinin yılları alabileceğinden söz ediliyor. Buna birde hayatta kalma oyunu olduğundan ötürü güncellemeler ve yoğun oyun içi hikâyeyi katacak olursak haksız sayılmazlar. Oyunculara ciddi ve uzun süreçli bir oynama imkânı sunmaya hazırlanan firma geliştirme işlemlerinin hemen ardından bir erken erişim düzenlemeyi planlıyor. Böylelikle oyunun ilk ham halini oyun severlerle buluşturduktan sonra güncelleme ve DLC’lerle beslemeyi mantıklı görmüşler.

Birçok oyunun günümüzde bu şekilde karşımıza çıktığını düşünürsek gayet mantıklı bir eylem olarak değerlendirilebilir. The Prison Game pre-order tarihi içinse söz konusu zaman 24 Haziran 2016 olarak kararlaştırılmış. The Prison Game oynanış videosu bu bağlamda size oyun hakkında fikir verebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir