The Pinacle of V Modu GTA 5 İçin İptal Edildi

The Pinacle of V Modu GTA 5 İçin İptal Edildi

 GTA 5 oyunu çıktığından beri belki binlerce modifikasyon dosyası yayınlandı. Oyunun üçüncü şahıslar tarafından serbest olarak geliştirilebiliyor olması bu anlamda oyunun içeriğine büyük bir katkı sağladı denilebilir. Sevilen karakterler, filmler, araçlar ve daha birçok noktada yapılan mod dosyaları oyuna bambaşka bir heyecan kattı. Tabi ki GTA 5 modları tamamıyla eğlence amaçlı üretilmiyor. Şimdiye kadar birçok geliştirme moduda aktif olarak oyunculara sunuldu.

GTA 5 görüntü modları her ne kadar birçok kişi tarafından gerek duyulmasa da sistemi çok daha iyi olanların vazgeçemeyeceği güncellemeler arasında yer alıyor. Bunlardan biriside GTA 5 The Pinacle of V modu olarak lanse edilmişti. Hatta ilk görsellerinin yayınlanmasıyla birçok oyuncunun efsanevi bir modla karşı karşıya kalma heyecanı görülmeye değerdi. Çünkü oyun içerisinde o kadar geniş çaplı grafik düzenlemeleri yapılmıştı ki gerçekten herkes için efsanevi bir görsel şov hazırlanıyordu.

Fakat büyük bir aksaklık çıktı ve geçtiğimiz günlerde gelen haberle The Pinacle of V modu iptal edildi. Bunun kaynağında neler olduğu düşünülmeden direkt olarak herkesin aklına muazzam GTA 5 videoları ve görselleri geldi. Ramito tarafından geliştirilen mod uzun zamandır bazı tartışmalara sebebiyet veriyordu. Bunların başında ise The Pinacle of V modunun çalıntı öğelerden oluştuğuydu.

İddiaya göre Ramito diğer modları araştırarak hepsinden biraz öğe çalıp kendi modunu yapıyordu. Bu iddialara her ne kadar tam anlamıyla olumlu bir delil sunulamasa da olumsuz bir delil sunmakta bir o kadar zordu. Bunun üzerine modu geliştiren Romito artık bu modu geliştirmekle uğraşmayacağını ve bunun sebebinin ise bazı insanlarla uğraşmaktan sıkıldığını belirtti. Böylelikle GTA 5 The Pinacle of V modu iptal oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir